
Dlaczego nie powinniśmy suszyć prania w domu?
Odzież schnie, oddając wilgoć na zewnątrz. To powoduje, że w pomieszczeniach, w których zachodzi ten proces poziom wilgotności wzrasta, a to sprzyja rozwojowi zarodników pleśni oraz grzybni. Jak ognia powinniśmy unikać suszenia odzieży w małych pokojach i miejscach, które są słabo wentylowane czy też niewietrzone.
Zobacz, jakich zasad powinniśmy przestrzegać, jeśli suszymy odzież w zamkniętym pomieszczeniu ►►►

Zarodniki grzybni i pleśni szkodzą naszemu zdrowiu
Pleśń i jej zarodniki są bardzo niebezpieczne dla ludzi i mogą powodować rozwój chorób dermatologicznych oraz wywoływać choroby dróg oddechowych, jak astma. Szczególnie narażone są osoby o obniżonej odporności, dzieci i osoby starsze.
► Astma to jednostka chorobowa, na którą cierpi ponad 4 miliony Polaków. Ta choroba objawia się trudnościami z oddychaniem, świszczącym oddechem, nawrotami kaszlu.
Często objawy te nasilają się w godzinach porannych lub wieczornych. Grzyby i pleśń odpowiadają również nie tylko za rozwój astmy i problemów oddechowych, ale także źle wpływają na śluzówkę (katar) i skórę. Często wywołują pokrzywkę, miejscowe odczyny alergiczne czy też odpowiadają za rozwój atopowego zapalenia skóry.

Suszysz pranie w domu? Rób to z głową
Jeśli jednak nie mamy możliwości suszenia prania w pomieszczeniu innym niż mieszkanie, w którym przebywamy, powinniśmy sprawić, by wilgotność w nim była niska. Jak zminimalizować ryzyko rozwoju pleśni i zarodników grzybów w pomieszczeniu? Jest kilka sposobów.
O czym powinniśmy koniecznie pamiętać? Sprawdź na kolejnym slajdzie ►►►

Pamiętaj o tych zasadach
► Susząc pranie w pokoju, otwórzmy okna, tak by lokal w tym czasie się wietrzył.
► Jeśli mamy taką możliwość, wystawmy stojak z praniem na balkon. Odzież może schnąć na zewnątrz, o ile nie ma mrozu lub nie pada deszcz.
► Wieszając pranie na stojaku, róbmy to tak, by odstępy pomiędzy odzieżą były maksymalnie duże - wówczas ubranie będzie schnąć szybciej.