Sukcesy Bydgoskiego Klubu OYAMA Karate

Tadeusz Nadolski
Michalina Geppert i Kacper Dziubich.
Zawodnicy Bydgoskiego Klubu OYAMA Karate wzięli ostatnio udział w dwóch imprezach. Sukcesów nie brakowało.

W Słupsku odbyły się otwarte mistrzostwa makroregionu północnego oyama PFK. Rywalizowało około 90 uczestników.

W konkurencji kata najmłodszy debiutant Patryk Sobiech pokonał wszystkich rywali i został zwycięzcą, jego koleżanka klubowa Michalina Geppert sklasyfikowana została na drugim miejscu.

Tytuły mistrzowskie w formule semi-knockdown juniorów wywalczyli Krystian Łabuszewski i wspomniana już Michalina Geppert, a wicemistrzowskie po finale z Michaliną - Natalia Kostrzewska i Kacper Dziubich.

W kategorii semi-knockdown seniorów bydgoszczanie zajęli następujące miejsca: 2. Daniel Domek, 3. Sebastian Betlejewski.

Dobrze spisał się też inny podopieczny Sławomira Posłusznego, Wiktor Łopiński, który w formule lekki kontakt był trzeci.

Bydgoski Klub Kyokushin Karate był organizatorem zawodów ,,II Young Oyama’s Cup Kyokushin Karate". Uczestniczyło 246 zawodników z 24 klubów z całej Polski. Kacper Dziubich i Michalina Geppert zostali brązowymi medalistami.