Jesteś pielęgniarką albo opiekunką medyczną i chcesz podnieść swoje kwalifikacje? Sprawdź studia II stopnia na Wydziale Pielęgniarstwa i Położnictwa WSG.
1. Szansa na awans
Pracujesz jako pielęgniarka albo opiekunka medyczna i chcesz się dalej rozwijać? Dobrym pomysłem mogą być studia drugiego stopnia. Dzięki nim podniesiesz kwalifikacje i zyskasz szanse na awans. Zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowane pielęgniarki i położne już teraz jest ogromne, a w najbliższych latach ten trend jeszcze się nasili. Społeczeństwo się starzeje, coraz więcej seniorów i osób niepełnosprawnych wymaga opieki pielęgniarskiej, w usługach okołoporodowych i ginekologicznych powstała „dziura pokoleniowa”. Możesz ją zapełnić i zabezpieczyć swoją przyszłość zawodową.
2. Lepsza pozycja na rynku pracy
Medycyna rozwija się niezwykle szybko, dlatego na rynku pracy szczególnie poszukiwane i cenione są pielęgniarki oraz położne, które aktualizują swoją wiedzę i zdobywają nowe kompetencje. Chcesz koordynować pracę innych, zostać pielęgniarką oddziałową albo Naczelną Pielęgniarką? A może interesuje cię pracę naukowo-dydaktyczna? Tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie i od ścieżki rozwoju, jaką sobie wybierzesz.
3. Nowe specjalizacje – nowe możliwości
Najbardziej pożądane przez rynek pracy są w tej chwili specjalizacje związane z opieką nad pacjentem w stanie zagrożenia zdrowia i życia, a więc anestezjologiczne i operacyjne. Zapotrzebowanie jest również na specjalistki w opiece długoterminowej, hospicyjnej i neonatologicznej, specjalistki od żywienia, dietetyki i wspierania rehabilitacji, pielęgniarki pracujące z osobami starszymi i najmłodszymi, położne na oddziałach położniczych. Pielęgniarstwo jest zróżnicowanym zawodem – umożliwiającym bardzo szeroki rozwój i awanse.
4. Wyższe zarobki
Im większe masz kwalifikacje, tym większa będzie twoja pensja. Zarobki pielęgniarek i położnych zależą od wielu czynników: miejsca pracy, specjalizacji placówki, kontraktu z NFZ czy właśnie kwalifikacji zawodowych. To właśnie one mają znaczący wpływ na wysokość Twojego wynagrodzenia. Kursy, kwalifikacje, studia drugiego stopnia i studia podyplomowe – dzięki nim będziesz zarabiać więcej.
5. Toruń – luka na rynku pracy
Do tej pory w Toruniu nie było studiów drugiego stopnia z zakresu pielęgniarstwa i położnictwa, więc zapotrzebowanie na dobrze wykształconych pracowników jest w naszym regionie bardzo duże.
Sprawdź studia II stopnia na kierunku „pielęgniarstwo” na Wydziale Pielęgniarstwa i Położnictwa WSG w Toruniu.
Uczelnia ma bardzo rozbudowany system stypendialny, prowadzi także projekty, które pomagają studentom opłacić koszty kształcenia (w tym projekt z Ministerstwem Zdrowia, podnoszący kompetencje przyszłego personelu).