Studenci z LOTTO-Bydgostii i BTW wrócili z medalami

Tadeusz Nadolski
Anna i Maria Wierzbowskie oraz prezes LOTTO-Bydgostii Zygfryd Żurawski
Anna i Maria Wierzbowskie oraz prezes LOTTO-Bydgostii Zygfryd Żurawski Filip Kowalkowski
Na torze regatowym ,,Malta” w Poznaniu odbyły się akademickie mistrzostwa świata w wioślarstwie. Na starcie nie zabrakło bydgoszczan.

W imprezie rywalizowali zawodnicy, którzy nie ukończyli 28 roku życia i są studentami lub ukończyli studia nie wcześniej niż w 2015 roku.

Osady z bydgoszczanami w składzie wróciły z Poznania z trzema krążkami.

Rafał Nalewalski z RTW LOTTO-Bydgostii zdobył złoty medal w czwórce bez sternika kategorii lekkiej.

Anna i Maria Wierzbowskie (LOTTO-Bydgostia) wywalczyły srebrny medal w dwójce bez sternika, a Marcin Sobieraj i Adrian Pawłowski (obaj LOTTO-Bydgostia) w ósemce zdobyli brązowy medal. W tej osadzie popłynęli także Jakub Jankowski i Olaf Malinowski z BTW Bydgoszcz.

Martyna Mikołajczak (LOTTO-Bydgostia) w dwójce podwójnej kategorii lekkiej razem z Moniką Kowalską z BTW oraz Joanna Dittmann (LOTTO-Bydgostia) w czwórce bez sternika uplasowały się na czwartych miejscach.

Srebrny medal Anny i Marii Wierzbowskich w dwójce bez sternika był 150 medalem LOTTO-Bydgostii na imprezach światowych.

W 88-letniej (licząc do 4 września br.) historii sportowcy LOTTO-Bydgostii zdobyli na imprezach światowych 151 medali (w tym 52 złote, 53 srebrne, 46 brązowych), a na mistrzostwach Polski 1716 medali (w tym 701 złotych, 530 srebrnych, 485 brązowych).

W sumie biało-czerwoni 9-krotnie stawali na podium.