Strzelecki festiwal w Zurichu

Radosław Kowalski
Wczoraj ruszyła kolejna edycja Ligi Mistrzów. W spotkaniach grup A, B, C i D nie zanotowano większych niespodzianek.

Najwięcej bramek padło w Zurichu, gdzie gospodarze przegrali z faworyzowanym Realem Madryt 2:5 (0:3). Mimo że goście prowadzili już różnicą trzech goli, w drugiej połowie, w zaledwie minutę, miejscowi zdołali strzelić dwie bramki. Końcówka należała jednak do „Królewskich”, dla których dwa trafienia zaliczył Cristiano Ronaldo.

We wczorajszych meczach wystąpiło dwóch Polaków - obaj reprezentowali barwy APOELU Nikozja w bezbramkowym meczu w Madrycie. Kamil Kosowski zagrał całe spotkanie, a Marcin Żewłakow - 81 minut. Ich klubowy kolega Adrian Sikora oraz bramkarze: Tomasz Kuszczak (MU) i Jerzy Dudek (Real) byli tylko rezerwowymi.

Wyniki wczorajszych meczów

Grupa A

• Juventus - Bordeaux 1:1 (0:0). 1:0 V. Iaquinta (63), 1:1 J. Plasil (75)
  • Maccabi Haifa - Bayern Monachium 0:3 (0:0). 0:1 D.v. Buyten (64), 0:2 T. Müller (85), 0:3 T. Müller (88)

Grupa B

• Besiktas - Manchester United 0:1 (0:0). 0:1 P. Scholes (77)
  • Wolfsburg - CSKA Moskwa 3:1 (2:0). 1:0 Grafite (36), 2:0 Grafite (41, karny), 2:1 A. Dzagojew (76), 3:1 Grafite (87)

Grupa C

• Olympique Marsylia - AC Milan 1:2 (0:1). 0:1 F. Inzaghi (28), 1:1 G. Heinze (49), 1:2 F. Inzaghi (75)
  • FC Zurych - Real Madryt 2:5 (0:3). 0:1 C. Ronaldo (27), 0:2 Raul (34), 0:3 G. Higuain (45), 1:3 X. Margairaz (64, karny). 2:3 S. Aegerter (65), 2:4 C. Ronaldo (89), 2:5 Guti (90)