Przed nami jeszcze dwa dni zabawy, utrzymanej w wodnej tematyce. Na Wyspie Młyńskiej zobaczyć będzie można niezwykłe statki, a do nocy rozbrzmiewać będzie muzyka szantowa.
<!** Image 2 align=none alt="Image 191550" sub="Za chwilę ta łódź wykonana z plastikowych butelek będzie pływać po Brdzie [Fot. Tymon Markowski]">Dzisiejsze uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 od Biegu Mostami Bydgoszczy. W ciągu kolejnych dwóch godzin uczestnicy sportowych zmagań pokonają trasę wzdłuż bulwarów nad Brdą, mijając po drodze mosty Królowej Jadwigi, Solidarności, Sulimy-Kamińskiego i Bernardyński. Od 16.00 czas dzieciom zebranym na Wyspie Młyńskiej umilać będzie interaktywny spektakl „Bałtycka wyprawa Neptuna”, a godzinę później rozpocznie się uroczysta parada jednostek pływających.
<!** reklama>O 18.00 w Białym Spichrzu będzie się można spotkać z kapitanem Romanem Paszkem, który samotnie przepłynął Atlantyk - ponad 90 tysięcy mil w rejsach oceanicznych. O tej samej porze rozpocznie się budowa wielkiego wianka świętojańskiego, a półtorej godziny później wręczone zostaną nagrody uczestnikom Długodystansowych Regat Żeglarskich Związku Miast Nadwiślańskich. Nad Brdą powstać ma też najdłuższy kajak na świecie, a od 20.00 do 1.00 gości imprezy bawić będą: Teuta - grupa muzyczna braci Steczkowskich, Zespół Pieśni i Tańca „Płomienie”, Gary Guthman Quartet, Art Color Ballet i Zespół Adama Skrzypka.
W niedzielę o 11.00 rozpoczną się regaty miejskie „Match Racing”. W południe kursować zacznie „Słonecznik”, a Stowarzyszenie Kucharzy Kujaw i Pomorza pokaże, jak przyrządza się prawdziwe frutti di mare. Aż do wieczora trwać będą marynistyczne warsztaty dla dzieci oraz pokazy i warsztaty cyrkowe grupy Klaunik. O 13.00 w Białym Spichrzu spotkać się można będzie z Bronisławem Radlińskim, kapitanem „Solanusa”.
Godzinę później w tym samym miejscu odbędą się warsztaty modelarstwa okrętowego. O 14.00 zacznie się też drużynowe pływanie na łodziach butelkowych na trasie od mostu Sulimy-Kamińskiego do Wyspy Młyńskiej. Pół godziny później nad Brdą koncert dadzą symfonicy pod batutą Marka Czekały, a chętni wezmą udział w grze miejskiej nazwanej „Zaginiony skarb piratów”. Festiwal zakończy popołudnie kabaretowe ze Smile i Hlynur.
Przypominamy, że wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach „Steru na Bydgoszcz” jest wolny.
Zobacz galerię: Ster na dobrą zabawę