Startowało pięciu polonistów. Najskuteczniejszy był Bietracki

Krzysztof Wypijewski

W Gdańsku rozegrano towarzyskie zawody parowe dla młodych żużlowców. Wygrał duet miejscowego Wybrzeża Dominik Kossakowski - Patryk Beśko (łącznie 26 punktów).

Drugie miejsce zajęła para bydgosko-gdańska (21 pkt). Bartosz Bietracki z Polonii zdobył 15 (1, 3, 2, 3, 3, 3), Dawid Dawidowski dorzucił 6 oczek.

<!** reklama>Na najniższym stopniu podium stanął łączony zespół bydgosko-wrocławski (18 pkt). Mikołaj Drożdżowski dowiózł do mety 10 (d, 2, 1, 3, 1, 3), a Mike Trzensiok z Betardu Sparty 8. Po upadku w pierwszym starcie wycofał się Patryk Wolniewiński z Polonii.

Ostatnie, siódme miejsce zajęli w zawodach najmniej doświadczeni poloniści: Szymon Grobelski 4 (d, 0, 2, 1, 1, w), Mikołaj Trępała 6 (2, 1, 0, 0, 2, 1).

We wtorek najmłodsi adepci bydgoskiej szkółki będą ścigać się w Toruniu w drużynowych mistrzostwach Pomorza. To będzie najprawdopodobniej ich ostatni turniej w tym roku.

<!** Image 3 align=none alt="Image 222172" sub="Bartosz Bietracki Fot. Michał Szmyd">