Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Starszy dźwięk i młodszy wdzięk

Katarzyna Kabacińska
Plan filmowy serialu telewizyjnego „Dom nad rozlewiskiem” okazał się idealnym miejscem szlifowania formy przed debiutem Kabaretu Młodszych Pań.

Plan filmowy serialu telewizyjnego „Dom nad rozlewiskiem” okazał się idealnym miejscem szlifowania formy przed debiutem Kabaretu Młodszych Pań.

<!** Image 3 align=none alt="Image 195020" sub="Zespół Jakim Cudem z zachwytu dla piosenek duetu Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski stworzył Kabaret Młodszych Pań. Fot. Tomasz Palacz">

Można się było spodziewać, że mająca artystyczną duszę pani asystent na niegdysiejszym ATR porzuci kiedyś chemiczne doświadczenia dla sceny. Ale, wygrywając w 2007 roku Ogólnopolski Festiwal Jeremiego Przybory, śpiewała: „Nie, nie budźcie mnie”, więc trochę to potrwało, nim Małgorzata Żurańska-Wilkowska podjęła życiową decyzję. I ubiegłoroczny triumf na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy poezję” chyba ją przypieczętował...<!** reklama>

Dlatego nie ma co pytać: „Jakim Cudem?”, no, chyba że mowa o zespole muzycznym, w którym Joanna Glubiak gra na perkusji, Anita Sobiechowska na kontrabasie, Katarzyna Wal na instrumentach klawiszowych i wibrafonie, Izabella Król na saksofonach i flecie whistle, a Małgorzata Żurańska-Wilkowska śpiewa. - Pierwsze litery naszych imion tworzą słowo „jakim”. A cud? Cud to jest nad Brdą - żartuje rozbawiona wokalistka.

Coś w tym jest, bo zakochana w piosenkach Kabaretu Starszych Panów pani Małgorzata wpadła na pomysł stworzenia w Bydgoszczy Kabaretu Młodszych Pań. - Projekt na tyle spodobał się prezydentowi miasta, że kabaret dostał stypendium - mówi Małgorzata Żurańska-Wilkowska. Więc jednak cud.

Świeżo upieczone członkinie kabaretu wiedzą jednak, że przed premierą muszą mocno popracować.. A pracują pod wodzą znanego reżysera wielu festiwali i koncertów telewizyjnych, Andrzeja Głowackiego, który prowadzi z Elżbietą Zapendowską Szkołę Piosenki. Nie będzie to zatem żadna składanka, lecz prawdziwy spektakl. - Wypełnią go 24 utwory Starszych Panów zagrane „po bożemu”, bo mistrzów się nie poprawia - podkreśla reżyser. - Wychodzi to tak, że ja bym kupił bilet na te dziewczyny - Głowacki uprzedza pytanie o potencjał kabaretu, zauważając, że jego członkinie posiadły sztukę wypełnienia 1,5-godzinnego spektaklu śpiewem i rozmową bez słowa o polityce!

  • Czwartek, 30 sierpnia, godz. 19.00, MCK. Wstęp wolny. Rezerwacja miejsc: [email protected].

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!