W drugiej połowie tego roku mają zakończyć się prace budowlane na stadionie przy ulicy Wierzbińskiego. Na razie elementem przyciągającym wzrok jest trybuna główna.
<!** Image 2 alt="Image 166370" sub="Na razie na placu budowy najbardziej zwracają uwagę wysoka trybuna główna i hałaśliwa koparka. Jeśli wszystko się uda, obiekt będzie gotowy we wrześniu Fot. Nadesłane">Obiektem będzie administrował Ośrodek Sportu i Rekreacji, więc prace związane z jego budową nadzoruje ta instytucja, która zapewnia, że roboty przebiegają planowo.
Praca wre
Obecnie trwają prace związane z budową przyłączy kanalizacyjnych do trybuny głównej oraz sieci cieplnej. Rozpoczęto zakładanie instalacji sanitarnej wewnątrz trybuny głównej. Montowane jest także oświetlenie terenu.
- Przygotowano podłoże pod bieżnię poliuretanową. Zaawansowane są w dużym stopniu prace związane z wykonaniem systemu nawadniania płyty boiska. Zakończono wykonanie odwodnienia liniowego bieżni - informuje szefowa OSiR, Wiesława Pawłowska.
<!** reklama>
Na montaż czekają niektóre z kupionych już urządzeń lekkoatletycznych - rzutnie do rzutu oszczepem i dyskiem, skocznie do skoków w dal, wzwyż i o tyczce, a także kilka tysięcy krzesełek dla kibiców.
Projektowane są drogi wewnętrzne na terenie obiektu, ogrodzenie i monitoring. Wszystko po to, aby stadion stał się nie tylko nowoczesnym, ale też odpowiadał przepisom piłkarskim. Pamiętajmy bowiem, że przy ul. Wierzbińskiego rezydują piłkarze Cuiavii, która pewnie zmierza po awans do III ligi.
Nowinki techniczne
Jeśli znajdą się dodatkowe pieniądze, sportowa arena będzie miała również kolejne, choć niewymagane bezwzględnie nowinki techniczne.
<!** Image 3 alt="Image 166370" >- Mowa tu chociażby o kosztownym rozwiązaniu, jakim są specjalne bramki dostępowe, system identyfikacji imiennej kibiców i rejestracja „wejść i wyjść” - mówi Wiesława Pawłowska.
Na obiekt znajdujący się na skraju Solanek składać się ma boisko piłkarskie oraz ośmiotorowa bieżnia i inne urządzenia lekkoatletyczne. Stadion będzie miał też świetlną tablicę wyników. Wyposażenie będzie pozwalało na organizowanie w Inowrocławiu zawodów na szczeblu krajowym i być może, o ile miasto będzie się o to starało, międzynarodowym.
Jak informuje ratusz, prawdopodobny termin otwarcia obiektu to wrzesień tego roku.
Ile to kosztuje?
- Roboty wyniosą 11,4 mln zł
- 25 proc. to środki Urzędu Marszałkowskiego, reszta pochodzi z budżetu miasta