- Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu stawia na uzdolnioną sportowo młodzież, która chce kontynuować i rozwijać pasje sportowe oraz kształcić się na renomowanym uniwersytecie - mówi Tomasz Górzyński, zastępca dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Sportowego. - Chodzi o młodzież świadomą obciążeń wynikających z kariery sportowej oraz nauki uniwersyteckiej, studentów świadomych, iż tak w sporcie, jak i w nauce ciężka praca daje wyniki.
Zobacz także:
Motobazar Toruń. Giełda zabytkowej motoryzacji, staroci i mi...
Dla przyszłych studentów-sportowców na UMK została stworzona lista kierunków studiów preferowanych. Sportowcy będą mogli wybierać spośród pełnej oferty edukacyjnej uczelni. Przy czym będą oni informowani o tym, że niektóre kierunki studiów będą mniej elastyczne i bardziej czasochłonne ze względu na formy prowadzonych zajęć, np. laboratoryjnych.
Opiekę nad studentami-sportowcami oraz ich obsługę administracyjną zapewni Uniwersyteckie Centrum Sportowe, gdzie każdy student sportowiec uzyska pomoc opiekuna. Zadaniem UCS będzie integracja wszelkich procesów i procedur związanych z zarządzaniem sportem i sportowcami w jednym wyspecjalizowanym centrum sportu.
Studenci sportowcy będą mieli możliwość studiowania w trybie indywidualnym poprzez indywidualny dobór form i treści kształcenia. Student sportowiec będzie mógł ubiegać się o indywidualne ustalenie - w miarę możliwości organizacyjnych - pierwszeństwa w indywidualnym wyborze grupy w ramach zajęć dydaktycznych oraz realizacji efektów kształcenia przy częściowym lub całkowitym braku uczestnictwa w zajęciach kontaktowych.
Przeczytaj również: Zasady przyznawania urlopu na żądanie
Zajęcia dydaktyczne w ramach indywidualnego trybu studiowania mogą być prowadzone także z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Dla wybitnych sportowców studiujących na UMK dostępne będą też urlopy sportowe - krótko i długoterminowe.