Slalom gigant można trenować w Bydgoszczy przez cały rok. Na przykład w drodze do III Urzędu Skarbowego.
<!** Image 2 align=right alt="Image 80203" sub="Przechodniów najmniej interesuje, kto powinien zająć się „falującym” chodnikiem, chcieliby w tym miejscu poruszać się bezpiecznie Fot. Tadeusz Pawłowski">- Chodniki przy ulicach Jana III Sobieskiego i Rejtana są całe dziurawe. Przy pierwszej chodnik jest pofałdowany, korzenie drzew wybiły asfalt. Tak tutaj jest od dawna i nikt się tym nie interesuje - alarmuje nasz Czytelnik. Inny wskazuje - przy ulicy Rejtana znajduje się jedyny chodnik prowadzący do III Urzędu Skarbowego, ponieważ po jej drugiej stronie jest parking. Każdego dnia potykają się tu i przewracają piesi. To wstyd. Aż dziw bierze, że nikt się tym jeszcze nie zajął.
- Przekazałem sprawę wydziałowi utrzymania ulic. Wkrótce na miejscu pojawi się nasz inspektor - zapewnia Bogumił Grenz, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. - Zły stan chodników to skutek „ataków” rosnących w pobliżu drzew, a także tego, że parkują tu samochody, nawet ciężarowe. Sprawami wycinki w mieście zajmuje się jednak wydział gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.
- Jedyne co możemy zrobić, to sfrezować pnie do poziomu chodnika, ułatwiając pracę drogowcom - mówi dyrektor wydziału, Janusz Bordewicz. Dyrektor dziwi sie jednak, że takich prac przy Rejtana nie wykonano. - Sprawdzimy to. Jednak jeśli chodzi o korzenie pod chodnikami, to nie będziemy ich przecież wyrywać. Karczowanie drzew można wykonywać na wolnym terenie, a nie w mieście. Nie mam żadnych gwarancji, że przy okazji nie wyrwiemy połowy domu. Dlatego, przy okazji remontu nawierzchni, korzeniami powinni zająć się drogowcy, którzy mają do tego odpowiedni sprzęt - uważa dyrektor.
<!** reklama>Tymczasem tytuł „plamy” tygodnia przyznajemy chodnikowi na przejściu między Centrum Handlowym „Rondo” a Technikum Mechanicznym. Jego nawierzchnia jest zniszczona w tak wielu miejscach, że skutecznie przeszkadza matkom z dziećmi w wózkach. Uniemożliwia też normalne przemieszczanie się osobom na wózkach inwalidzkich.
Kolejne opisy wraz z fotografiami miejsc, które wymagają szybkiej interwencji i zaprowadzenia porządku, prosimy przesyłać pod adresem: [email protected] Można je także zgłaszać pod numerem telefonu 052 322 26 14.