Śmiertelne potrącenie kobiety na ulicy Twardzickiego w Fordonie [6 stycznia 2019]

BOB

Nie żyje starsza kobieta, która została potrącona w niedzielę po południu na przejściu dla pieszych na ulicy Twardzickiego w bydgoskim Fordonie.
 Jaroslaw Jakubczak / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

- Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy o 16.45. Wynikało z niego, że na przejściu dla pieszych Twardzickiego/Wańkowicza potrącono kobietę - mówił w rozmowie z nami Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy. - Kobieta została odwieziona do szpitala. Kierowca renault megane był trzeźwy. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

Nieoficjalnie wiadomo, że do czasu przyjazdu karetki, kobieta była reanimowana.

Aktualizacja

Niestety przed godziną 20 policja przekazała, że nie udało się jej uratować.

Ruch w miejscu zdarzenia jest już przywrócony, ZDMiKP zorganizował wcześniej objazd dla autobusów przez pętlę Przylesie, Akademicką, Kleeberga. Komentujący to zdarzenie podkreślają, że przejścia dla pieszych są źle oświetlone.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia. 71-letnia kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych. Niestety mimo udzielanej pomocy zmarła. Kierujący był trzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.
W niedzielę (06.01.2019) około godziny 16:45 dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informację o potrąceniu pieszej. Na ulicę Twardzickiego (na wysokości ul. Wańkowicza) w Bydgoszczy został skierowany patrol ruchu drogowego. Jak się okazało, wypadek miał miejsce na przejściu dla pieszych. 71-letnia kobieta została potrącona przez kierującego pojazdem marki Renault Megane. Piesza została przewieziona do szpitala, gdzie mimo udzielanej pomocy zmarła. Kierujący renault był trzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali 70-latkowi prawo jazdy. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 źródło: Outlet Kobra

Ulica Fordońska w Bydgoszczy. Łosie wybrały się na zakupy w ...

Stop Agresji Drogowej. Odcinek 5

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

07.01.2019, 20:43

Znowu potrącenie na oznakowanym przejściu!!!Proszę o kontakt kogoś z rodziny potrąconej Pani przekażę Państwu informacje jakubn649@gmail.com

07.01.2019, 18:41

Przed przyjazdem karetki ta Pani nie była reanimowna. STAŁY PRZY NIEJ KOBETA I MĘŻCZYZNA ALE NIE REANIMOWLAI TYLKO COŚ DO NIEJ MOWILI I NAKRYLI SREBRNA FOLIA

07.01.2019, 16:33

Proszę rodzinę kobiety o kontakt, mam do przekazania ważne informacje. Mój e-mail: arturs0701fo (małpa) popk (kropka) pl

07.01.2019, 16:09

Dosc ze na Twardzickiego i Peplinskiej przejscia sa slabo oswietlone to na Andersa/Wyzwolenia przejście na tramwaj to tragedia tam nie widać pieszego. Jestem kierowca i mowie to z mojego punktu widzenia. Kolejna sprawa- dlaczego wydzial komunikacji pozwala aby 70 latek mial prawo jazdy bez kontroli. To kolejny wypadek w bydgoszczy gdzie winien jest kierowca w podeszlym wieku. Pamiatam do dzis wypadek przy Ukw gdzie zginal chłopczyk.

07.01.2019, 15:22

Widzę ze swojego mieszkania to przejście i to jest jakiś dramat. Jakiś skończony debil wpadł na pomysł, że wysepka z marnym oświetleniem w tym miejscu załatwi sprawę i wszystko będzie ok. Otóż nie jest. Przechodzi (przebiega) tamtędy masa ludzi, a ulica jest mocno ruchliwa i szybka. Niech zostanie tak jak jest to jeszcze parę osób na pewno tam zginie.

07.01.2019, 11:58

Zamiast tytułowac śmiertelne potrącenie, zastanówmy się nad stwierdzeniem śmiertelne wtargniecie pod samochód lub nieoswietlone przejścia prowadzą do kolejnej śmierci... Nikt dla hecy nie zabija, a piesi często wchodzą pod samochód wymuszajac gwałtowne zatrzymanie pojazdu, bo zimno, bo pada, a nawierzchnia śliska i gwałtownie hamować się nawet nie da.

07.01.2019, 11:50

Twardzickiego do Samej Galerii Fordon , jest DRAMATYCZNIE Oświetlone 2-3 potrącenia miesięcznie !!! Renault na Tablicach z Wielkopolski , szkoda , będzie miał postawione zarzuty , gdzie 3min. 30 % winy NIeudolności ZDMiKP i bezmyślności osób odpowiedzialnych za oświetlenie niedostateczne oświetlenie Tej ulicy

07.01.2019, 10:37

Do czasu przyjazdu karetki kobieta nie byla reanimowana .

07.01.2019, 10:22

Wystarczy zrobić analizę gdzie doszło do wypadku sprawdzić z wnioskami policji porównać doswietlenie przejść i przystąpić do poprawy oświetlenia bo faktycznie jest ciemno jak u murzyna

07.01.2019, 09:35

A nie przyszło nigdy nikomu do głowy że przepis iż pieszy ma pierwszeństwo jest głupi. Przecież pieszy jest w każdej chwili się zatrzymać a pojazdu już nie idzie na to trzeba czasu i pojazd zawsze pokona jakiś odcinek drogi nim stanie. A piesi już tak się nauczyli że prosto z chodnika bez zatrzymanie się i upewnienia że pojazd się zatrzyma wchodzą na przejście jak święte krowy a później tragedia gotowa. Wykoncu to pieszy przekracza jezdnię w wyznaczonym dla niego przejściu i to pojazd powinien mieć pierwszeństwo uważam. Pomijam że obecnie i drogi i przejścia jak cała ta infrastruktura nie jest przystosowana do obecnego już ruchu.

07.01.2019, 08:30

Tam po zmroku, dla kierowcy, jest ciemno jak w studni.

07.01.2019, 07:38

Za niskie kary za wymuszenia prędkość teren zabudowany kierowcy znaki mają za nic widzę to każdego dnia dzisiaj kolejna ofiara byłaby gdyby nie uciekła z pasów pani jechała jak na trasie WZ PYTANIE GDZIE SLUZBY OSIEDLE RUBINKOWO JEST MONITOROWANE

07.01.2019, 02:38

Stan chodników...przejść dla pieszych...ścieżek rowerowych w tym mieście jest na poziomie 20 lat temu w Polsce. Żenada. .....pojeździ pan sobie wózkiem z małym dzieckiem
..nie mowiac o niepełnosprawnych na wózkach. .....tragedia w tym mieście

07.01.2019, 00:46

Wina leży pośrodku, faktycznie, kierowcy jeżdżą szybko, ale piesi także zupełnie bez wyobraźni wchodzą na jezdnię, kiedy chcą, a droga hamowania to pewna odległość i nikt od razu nie stanie w miejscu. Bydgoszcz, to w ogóle miasto bardzo źle zorganizowane pod kątem ruchu drogowego, w ZDMiKP stołki do emerytury zaklepane, bo to państwowe, to co się będą martwić

06.01.2019, 23:39

Całe miasto jest źle oświetlone ile jeszcze osób zginie w ten sposób, żeby coś z tym zaczeli robić

06.01.2019, 22:14

Niestety ale przejścia dla pieszych są bardzo słabo oświetlone albo wcale .jeżeli to się nie zmieni to będzie coraz więcej takich wypadków. W trybie natychmiastowym powinno to się zmienić ile jeszcze ludzi musi zginąć żeby władze miasta cokolwiek zaczęły robić?

06.01.2019, 21:54

To prawda, ulice w Bydgoszczy są źle oświetlone, dziurawe. ZDMiKP do dymisji a Bruskiego odwołać bo za jego kadencji miasto upada.

06.01.2019, 21:18

Codziennie rano odwożę dziecko do szkoly jadąc Twardzickiego o godz 7.35 gasi sie oswitlenie ulicy choć na zewnątrz jest jeszcze ciemno jak w ....... a dzieciaki idą szkoły. To jakieś kuriozum

06.01.2019, 20:47

Czarne kurtki bez elementów odblaskowych, brak oswietlenia, brak myślenia kierowców i pieszych...

06.01.2019, 20:38

i tak największym problemem jest przyhamowanie kierowców przy każdych pasach, to powinno być OBOWIĄZUJĄCE!!! W dzień, rano, w nocy. Pędzą i tyle, pieszy nigdy nie ma szans, ale to słabe oświetlenie... głosy kierowców z ciężką nogą, za małe kary!

06.01.2019, 20:22

Prezydent ma gdzieś doswietlanie przejść dla pieszych.. Ważne ze znów przy korycie ...

06.01.2019, 20:21

Prezydent ma gdzieś doswietlanie przejść dla pieszych.. Ważne ze znów przy korycie ...

06.01.2019, 20:13

Tyle smiertelnych wypadków na przejsciach , nieoswietlone , niewidoczne tzw”zebry” nieudacznicy z zarządu dróg DO ROBOTY !

06.01.2019, 20:03

Wczoraj wieczorem na Wyżynach rondo Solidarności Roników indyw bez oświetlenia ulicznego i bez sygnalizacji a enea ma to głęboko w de

06.01.2019, 19:35

1 etap doswietlania przejść dla pieszych zakończony. Panie Prezydencie, kiedy obiecane kolejne etapy?