3 czerwca 1890 roku rozpoczęła swoją działalność Rzeźnia Miejska w Bydgoszczy. Pierwszym dyrektorem został Polak Franciszek Fischoeder. Teren zakładu obejmował 4 ha, głównymi budynkami były dwie hale ubojowe, oczyszczalnia jelit, chłodnia i stajnia. Dowozu zwierząt i wywozu mięsa dokonywano transportem kolejowym - bocznicą. W ciągu trzech lat od strony ul. Jagiellońskiej powstały trzy budynki administracyjne, w tym charakterystyczny główny, z wieżą i zegarem.
3 czerwca 1931 roku w czasie gdy szwadron koni 15 pap przepływał Brdę na wysokości Czyżkówka trzech żołnierzy wpadło do rzeki, jeden z nich utonął.
Mecz Pomorze – Prusy Wschodnie
3 czerwca 1934 roku na stadionie Miejskim w uroczystej oprawie, w obecności 8 tys. widzów i członków miejscowych władz odbył się piłkarski mecz Pomorze – Prusy Wschodnie przegrany 0:1. W drużynie Pomorza wystąpiło sześciu graczy bydgoskiej Polonii: Puziak, Hybiak, Stock, Lubawy, Michalski i Kimmel.
Zobacz również:
Tak zmieniło się miejsce po bydgoskiej Kaskadzie [zdjęcia]
3 czerwca 1950 roku podczas miejskiej konferencji PZPR wybrano nowy (poprzedni działał półtora roku) Komitet Miejski PZPR. W jego 41-osobowym składzie znalazł się tylko jeden działacz PPS, wszyscy pozostali należeli wcześniej, przed zjednoczeniem partii, do PPR. Nowym I sekretarzem KM został przedwojenny działacz KPP Czesław Matusiak. Funkcję tę pełnił do listopada 1951 roku, kiedy zastąpił go Zygmunt Matuszewski.
3 czerwca 1960 roku na zaproszenie Wojewódzkiego Komitetu Frontu Jedności Narodu przyjechał do Bydgoszczy przewodniczący Rady Państwa, Aleksander Zawadzki.
3 czerwca 1968 roku doszło do pęknięcia nitki wodociągu przebiegającego wzdłuż ul. Koronowskiej, na skutek czego duża część Bydgoszczy pozbawiona została wody. Awarię usunięto następnego dnia rano.
Wykolejony pociąg
3 czerwca 1972 roku do bydgoskich szpitali pogotowie ratunkowe przywiozło 13 osób poszkodowanych podczas wykolejenia się w okolicach Minikowa (na trasie do Nakła) ostatniego wagonu pociągu przyspieszonego Kołobrzeg – Warszawa. W wyniku wypadku śmierć poniosło 12 osób.
3 czerwca 1978 roku w Brdzie pojawiły się śnięte ryby, zjawisko to trwało aż do 6 czerwca. Winnych tego masowego zatrucia nie ustalono. Jak poinformowano przy okazji, w tym czasie tylko 17 proc. ścieków z miasta trafiało do oczyszczalni na Osowej Górze.
Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]
3 czerwca 1984 roku dotychczasowy park Ludowy pomiędzy ulicami Jagiellońską a Markwarta otrzymał imię Wincentego Witosa, międzywojennego działacza ruchu ludowego i premiera RP. Tego też dnia odsłonięto w parku popiersie Witosa na postumencie, działo rzeźbiarza Witolda Marciniaka.
3 czerwca 1997 roku podczas mszy w Gnieźnie papież Jan Paweł II nadał kościołowi pw. św. Wincentego a Paulo miano bazyliki mniejszej.
Dramat na Błoniu
3 czerwca 1999 roku o świcie dwaj młodzi mężczyźni po strzelaninie z policją zabarykadowali się w pustym mieszkaniu bloku przy ul. Waryńskiego na Błoniu. Policja obstawiła budynek i czekała do wieczora na pojawienie się oddziału antyterrorystycznego z Gdańska. Kiedy specjaliści weszli do mieszkania, okazało się, że młodzieńcy nie żyli już od godzin porannych – popełnili samobójstwo.
Spod ekranu. Recenzja filmu "Deadpool 2".