9 marca 1929 roku miał miejsce wielki pożar młyna Petersona na Czyżkówku. Obiekt spłonął doszczętnie wraz z wyposażeniem, pozostały po nim tylko wypalone mury.
9 marca 1950 roku Zofia Bogoniewska jako pierwsza kobieta po II wojnie w Bydgoszczy została mianowana dyrektorem naczelnym dużego przedsiębiorstwa przemysłowego, Pomorskich Zakładów Przemysłu Odzieżowego, późniejszego „Modusu”. Wcześniej Bogoniewska, ofiarna działaczka społeczna, była „prostą robotnicą”.
9 marca 1953 roku o godz. 10 na pięć minut zamarło życie w Bydgoszczy. W zakładach przerwano pracę, w szkołach lekcje, stanęły tramwaje i samochody. Tak bydgoszczanie składali hołd pamięci Józefa Stalina w chwili jego pogrzebu na Kremlu.
9 marca 1960 roku w wieczorze poetyckim w Wojewódzkim Domu Kultury przy ul. Toruńskiej udział wziął znany polski pisarz, Jarosław Iwaszkiewicz.
9 marca 1963 roku w Filharmonii Pomorskiej z recitalem fortepianowym wystąpił światowej sławy artysta Światosław Richter. Rosyjski pianista zagrał sonaty A Schuberta i Prokofiewa oraz drobne utwory Schuberta.
9 marca 1965 roku Bydgoszcz odwiedziła angielska pielęgniarka Sue Ryder, założycielka fundacji charytatywnej, w czasie wojny opiekunka cichociemnych, po wojnie organizatorka pomocy dla Polski.
Tego samego dnia otwarte zostało kolejne kino w Bydgoszczy, „Millenium” na Kapuściskach. Pierwszym wyświetlanym w nim filmem były francuskie „Tajemnice Paryża”. Był to już 18. wówczas przybytek X Muzy w naszym mieście.
9 marca 1974 roku Michał Joachimowski, lekkoatleta BKS-u Bydgoszcz, ustanowił w Goeteborgu podczas halowych zawodów lekkoatletycznych rekord świata w trójskoku - 17,03 m.
9 marca 1990 roku na spotkaniu w klubie w siedzibie redakcji radia PiK zawiązał się Społeczny Komitet Rekonstrukcji Zachodniej Pierzei Starego Rynku w Bydgoszczy. Jego pierwszym przewodniczącym został późniejszy wojewoda bydgoski Krzysztof Sidorkiewicz.
Zobacz również: Z JAKIM SKUTKIEM UCZĄ BYDGOSKIE SZKOŁY JAZDY
Policja interweniowała w kinie w Opolu na seansie filmu "Kobiety mafii"