Siatkarze Transferu urwali punkt wicemistrzowi Polski [ZDJĘCIA]

Krzysztof Wypijewski
Bydgoscy siatkarze przegrali we własnej hali z Zaksą Kędzierzyn-Koźle 2:3 w meczu 5. kolejki PlusLigi. Transfer zdobycz pierwsze oczko w tym sezonie. Dobry mecz nowego atakującego z USA.

Pierwszy set padł łupem gości 25:23, chociaż nasi siatkarze prowadzili już 19:15.

W kolejnej partii Transfer prowadził już 7 punktami. Zaksa próbowała gonić (doszła nawet na 2 punkty), ale gospodarze nie popełnili błędów z wcześniejszej odsłony i wygrali 25:20.

<!** reklama>W III secie obserwowaliśmy wyrównaną grę do stanu 11:11. Potem dominowali bydgoszczanie (25:19).

Nasi rozpoczęli dobrze kolejną odsłonę (12:9), ale ostatecznie przegrali 20:25 i potrzebny był tie-break.

W decydującej części meczu lepsi okazali się gracze Zaksy, którzy triumfowali 15:10 i w całym meczu 3:2.

Transfer, który cztery wcześniejsze spotkania przegrał 1:3, zdobył 1 oczko. To pierwsza zdobycz punktowa naszego zespołu w tym sezonie.

Dobry mecz rozegrał leworęczny atakujący, Carson Clark, który przyleciał do Bydgoszczy w środę wieczorem. Amerykanin rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie.

Transfer Bydgoszcz - Zaksa Kędzierzyn 2:3 (23:25, 25:20, 25:19, 20:25, 10:15).