Siatkarze Chemika wygrali I seta i narobili apetytu [ZDJĘCIA]

Marek FabiszewskiZaktualizowano
Siatkarze Chemika Bydgoszcz w meczu 5. kolejki PlusLigi z Treflem w Gdańsku powalczyli w pierwszym i trzecim secie, a rywalizację zakończyli po czterech partiach. Ostatnią akcję meczu zamknął Piotr Nowakowski.

Końcówka I odsłony, to bitwa na challenge. Po ataku Macieja Muzaja piłka wylądowała na aucie, co wykazała wideoweryfikacja na prośbę trenera Chemika Jakuba Bednaruka. Nie było natomiast bloku bydgoszczan, co sprawdzał Andrea Anastasi.

W III secie bydgoszczanie wyszli na prowadzenie 22:20, ale to gdańszczanie zmarnowali potem dwie piłki setowe. Jednak od 24:24 dwie ostatnie piłki należały już do Trefla...

Podopieczni Jakuba Bednaruka przegrali trzeci kolejny mecz nie zdobywając punktu. Z kolei zawodnicy Andrei Anastasiego wygrali w tym sezonie za trzy punkty po raz pierwszy.

Trefl Gdańsk - Chemik Bydgoszcz 3:1 (23:25, 25:17, 26:24, 25:21).

Trefl: Nowakowski (8), Janusz, Niemiec (4), Mijailović (17), Muzaj (19), Schott (14), Olenderek (libero) oraz Kozłowski (1), Jakubiszak (3) i Grzyb (2).

Chemik: Lipiński (11), Margarido (1), Kovacević (5), Szalacha (8), Filipiak (21), Morozau (13), Kowalski (libero) oraz Gryc (6), Lesiuk, Sieńko i Siwicki.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Cerrad Czarni Radom 0:3 (13:25, 23:25, 19:25);
ONICO Warszawa - GKS Katowice w innym terminie.

W 6. kolejce PlusLigi, w której większość meczów zostanie rozegrana w najbliższą środę, chemicy zmierzą się w „Łuczniczce” z Cerradem Czarnymi Radom. Początek spotkania o godz. 18.00.

POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU

polecane: Flesz: Koniec gorszego jedzenia - żywność w Polsce, jak na zachodzie.

Materiał oryginalny: Siatkarze Chemika wygrali I seta i narobili apetytu [ZDJĘCIA] - Express Bydgoski

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.