Siatkarze Chemika poszli w ślady siatkarek Pałacu

Brązowi kadeci bydgoskiego Chemika z trenerem Krzysztofem Kowalczykiem na finałowym turnieju w Olecku. vispolska.pl/pzps.pl
Młodzi siatkarze z bydgoskich Wyżyn nie chcą być gorsi od swych rówieśniczek z KS Pałac. Z mistrzostw Polski kadetów też wrócili z medalem.

Siatkarki zdobyły niedawno kolejno srebrny medal w mistrzostwach Polski juniorek i złoty krążek w Młodej Lidze Kobiet (mistrzostwa Polski do lat 23) .

Z kolei kadeci BKS Chemik wywalczyli w miniony weekend brązowy medal mistrzostw Polski na turnieju w Olecku.

Podopieczni Krzysztofa Kowalczyka zanim stanęli na podium rozegrali trzy mecze grupowe, a potem zacięte spotkanie półfinałowe. Dużo nie brakowało, a młodzi chemicy zagraliby o złoty medal.

W fazie grupowej odnieśli dwa zwycięstwa i przegrali z późnymi srebrnymi medalistami turnieju. Oto wyniki BKS Chemika w grupie A: 3:0 (25:22 25:21 25:16) z KS Metro Warszawa, 0:3 (23:25, 14:25, 25:27) z Treflem Gdańsk SA i 3:0 (25:12 25:18 25:22) z AZS PWSZ Nysa.

Bydgoski zespół do fazy medalowej awansował z drugiego miejsca, a w pierwszym półfinale turnieju zmierzył się z AZS 2020 Częstochowa. Po zaciętym, pięciosetowym spotkaniu lepsi okazali się rywale - 3:2 (23:25, 25:20, 25:19, 20:25, 15:11).

Od razu dodajmy, że młodzi siatkarze spod Jasnej Góry zostali dzień później złotymi medalistami MP.

W drugim półfinale Jastrzębski Węgiel przegrał z Treflem Gdańsk SA 1:3 (28:26, 18:25, 22:25, 19:25).

W meczu o brązowy medal podopieczni Krzysztofa Kowalczyka pokonali obrońców tytułu, Jastrzębski Węgiel - 3:1 (30:28, 25:19, 20:25, 25:21).

- Drużyna z Bydgoszczy wygrała jako zespół, wygrała serduchem, ale też trzeba dodać, że Chemik miał trzy postaci, które stanowiły o przewadze jakościowej: Cackowskiego, Bieska i Cieślika - powiedział po meczu Zdzisław Gogol, przewodniczący Wydziału Trenerskiego, członek zarządu PZPS.

W meczu o złoto: AZS 2020 Częstochowa - Trefl Gdańsk SA 3:0 (25:23, 25:15, 25:15).

MVP turnieju - Remigiusz Kapica z Częstochowy, a wśród wyróżnionych indywidualnymi nagrodami był też bydgoszczanin Damian Broszko, najlepszy libero turnieju.

Skład BKS Chemik: Dawid Biesek, Kamil Boguszewski, Damian Broszko, Mateusz Cackowski, Paweł Cieślik, Mikołaj Czyżak, Dawid Dziewulski, Krystian Łagódka, Mateusz Mielcarek, Cornel Miziołek, Bartosz Pruss, Maciej Stranz, Jakub Zadrużyński, Jakub Zwierzchowski.