Sędzia Szymon Marciniak bezbłędny w meczu Inter Mediolan - Liverpool

Jacek Czaplewski
W środę najlepszym Polakiem w Lidze Mistrzów był nie Robert Lewandowski, lecz Szymon Marciniak. Sędzia z Płocka praktycznie bez zarzutu poprowadził spotkanie Interu Mediolan z Liverpoolem (0:2).

Mimo stawki mecz nie wydawał się mieć ani złych emocji, ani specjalnych kontrowersji. Marciniak dobrze nim zarządzał. Przed przerwą ani po niej nie wyjął kartki - pozwalał grać. Postawił też na dość koleżeńskie relacje z piłkarzami. Często wchodził z nimi w dyskusję (z Virgilem van Dijkiem jeszcze w tunelu), uśmiechał się, żartował, a sfaulowanego Artura Vidala podniósł nawet z murawy prezentując do kamery wypracowaną muskulaturę.

Marciniak podejściem najwyraźniej "kupił" zawodników. Przykład? Gdy zgodnie z zegarkiem zakończył pierwszą połowę, a Mohamed Salah akurat sunął z akcją, to decyzję o jej przerwaniu skwitował szerokim uśmiechem, a nie krzykiem i gestykulacjami.

W drugiej połowie Marciniak po sygnalizacji asystenta nie uznał gola Edina Dżeko, dopatrując się spalonego. Decyzja była słuszna, co wykazały telewizyjne powtórki.

Razem z Marciniakiem w zespole sędziowskim znaleźli się jego asystenci Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, pełniący rolę sędziego technicznego Paweł Raczkowski oraz obsługujący system VAR Tomasz Kwiatkowski i Bartosz Frankowski.

Był to piąty mecz Marciniaka w tej edycji Ligi Mistrzów. Wcześniej prowadził Liverpool - AC Milan (3:2), Manchester United - Atalanta Bergamo (3:2), Bayern Monachium - Benfica Lizbona (5:2) oraz Sheriff Tyraspol - Real Madryt (0:3).

Inter Mediolan - Liverpool 0:2 (0:0)
Bramki: Firmino 75', Salah 83'

Inter Mediolan: Handanović - Skriniar, De Vrij (88' Ranocchia), Bastoni (91' Dimarco)- Dumfries (88' Darmian), Vidal (89' Gagliardini), Brozović, Calhanoglu, Perisić - Martinez (70' Sanchez), Dżeko.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Konate, van Dijk, Robertson - Thiago, Fabinho (59' Henderson), Elliott (60' Keita) - Salah, Mane (59' Diaz), Jota (46' Firmino).

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny od wielu lat jest szczęśliwy w związku z piękną Mariną Łuczenko-Szczęsną. Małżeństwo wychowuje syna, Liama. Ale zanim kariera 31-letniego obecnie golkipera nabrała rozpędu, ten spotykał się m.in. z Sandrą Dziwiszek. Dzisiaj jego była dziewczyna jest z innym sportowcem - kierowcą Formuły 1, Kanadyjczykiem Nicholasem Latifim, który jeździe dla zespołu Williams Racing. Zobacz, jak obecnie wygląda była dziewczyna Wojciecha Szczęsnego, modelka Sandra Dziwiszek!Kliknij strzałkę W PRAWO, by przejść do pierwszego slajdu >>

Była dziewczyna Wojciecha Szczęsnego, Sandra Dziwiszek, jest...