OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Szymański mistrzem Holandii. Feyenoord zdobył tytuł po sześciu latach
Szymański mistrzem Holandii. Feyenoord zdobył tytuł po sześciu latach PAP/EPA
Feyenoord Rotterdam wygrał z Go Ahead Eagles 3:0 i tym samym w niedzielę przypieczętował zdobycie mistrzostwa Holandii. To szesnasty tytuł w historii klubu, pierwszy od 2017 roku. Cegiełkę do sukcesu dołożył Sebastian Szymański. Reprezentant Polski wypożyczony z rosyjskiego Dinamo Moskwa zdobył dziewięć bramek i zapisał cztery asysty.

Szymański sięgnął po mistrzostwo z Feyenoordem

Bramki dla gospodarzy zdobyli w niedzielę Marokańczyk Oussama Idrissi (15.), Meksykanin Santiago Gimenez (18.) i Brazylijczyk Igor Paixao (54.).

Szymański przeniósł się do Rotterdamu w lipcu z Dinama Moskwa i dotychczas wystąpił w 27 spotkaniach ligowych, w których zdobył dziewięć goli.

Feyenoord, który pod względem liczby tytułów ustępuje tylko Ajaxowi Amsterdam - 36 i PSV Eindhoven - 24, zgromadził 79 punktów w 32 meczach i ma 11 przewagi nad PSV. Wicelider w tej kolejce wystąpi wieczorem. Trzeci w tabeli Ajax - 63 pkt - już wcześniej stracił szansę na obronę tytułu.

Niedzielny, wyjazdowy mecz Ajaxu ze zdegradowanym już Groningen został przerwany po kilku minutach przy wyniku 0:0 ze względu na niewłaściwe zachowanie kibiców. Najpierw z trybun wrzucono na murawę materiały pirotechniczne, a potem na boisko wbiegł jeden z fanów gospodarzy, który zaprezentował transparent z apelem o zwolnienie kierownictwa klubu. Po tym drugim incydencie sędzia odesłał piłkarzy do szatni. Spotkania nie dokończono. PAP