Jacek Czaplewski
Świetnie liczby Szymańskiego w Feyenoordzie
Świetnie liczby Szymańskiego w Feyenoordzie IMAGO/Box to Box Pictures/Yannick Verhoeven/East News
Sebastian Szymański strzelił gola w hitowym meczu Ajax Amsterdam - Feyenoord Rotterdam. Reprezentant Polski na początku drugiej połowy doprowadził do wyrównania. Jego zespół wygrał na wyjeździe 3:2. To oznacza, że przewaga lidera nad mistrzem wzrosła do sześciu punktów.

Liga holenderska. Ajax Amsterdam - Feyenoord Rotterdam 2:3/sc]

To siódmy gol Szymańskiego w lidze holenderskiej i zarazem ósmy w barwach Feyenoordu. Na jego koncie widnieje też sześć asyst.

Dziś Szymański wykorzystał okazję w 52 minucie. Do siatki trafił lewą nogą, świetnie wbiegając w okolice pola bramkowego przed ostatni, obrońcą. Akcję wypracował mu Irańczyk Alireza Jahanbakhsh, który udanie szarżował na prawym skrzydle i stamtąd posłał piłkę.

W 77 minucie Szymański opuścił murawę. Zszedł z niej jako czwarty zawodnik Feyenoordu. Końcówkę dokończył za niego Brazylijczyk Igor Paixao.

Szymański kandydatem do jedenastki na Czechy

Zwycięstwo w hicie sprawia, że Feyenoord nadal przewodzi tabeli Eredivisie. Ajax traci do niego aż sześć punktów. Ma też gorszy bilans meczów bezpośrednich (w Rotterdamie padł remis 1:1).

Wszystko wskazuje na to, że Szymański w przyszły piątek znajdzie się w jedenastce Polski na wyjazdowy mecz z Czechami w eliminacjach Euro 2024. Nie tak dawno popularnego Sebka na stadionie przy Łazienkowskiej obserwował sam selekcjoner Fernando Santos. Feyenoord grał wtedy z Szachtarem Donieck w Lidze Europy. Mecz zakończył się remisem 1:1, podczas gdy czwartkowy rewanż w Holandii wygraną zespołu Polaka aż 7:1. Szymański zanotował wówczas asystę.

Bramka Szymańskiego przeciw Ajaksowi:

Ajax Amsterdam - Feyenoord Rotterdam 2:3 (2:1)

Bramki: Alvarez 17', Tadić 37' - Gimenez 5', Szymański 52', Geertruida 87'
Żółte kartki: Taylor, Sanchez, Timber - Hartman, Idrissi

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Grzegorz Krychowiak to największy nieobecny na liście Fernando Santosa. Zobacz, kto jeszcze znalazł się poza kadrą na marcowe mecze el. Euro 2024

Skreśleni przez Fernando Santosa. Lista największych przegra...