
15 marca 1921 roku lotnik Władysław Filipiak, lecąc tuż nad ziemią w centrum miasta, zahaczył skrzydłem samolotu na nabrzeżu Brdy o sieć drutów telegraficznych i jego aeroplan spadł na plac obok poczty. Pilot wyskoczył z maszyny i nie odniósł obrażeń, ale samolot uległ zniszczeniu.

15 marca 1343 roku na podstawie traktatu pokojowego w Murzynnie, zawartego przez wielkiego mistrz Zakonu Krzyżackiego Rudolf Koeniga von Weizau i króla Polski Kazimierza III Wielkiego Krzyżacy oddali Bydgoszcz i ziemię dobrzyńską Polsce.

15 marca 1888 roku w przeddzień pogrzebu w Poczdamie cesarza Niemiec Wilhelma I - w Bydgoszczy w ratuszu z udziałem radnych miejskich i członków magistratu odbyły się uroczystości żałobne. Nadburmistrz Julius Bachmann zaapelował o wzniesienie w Bydgoszczy pomnika upamiętniającego zmarłego 9 marca władcy.

15 marca 1912 roku przy Starym Rynku 20 otwarty został pierwszy w Bydgoszczy dom towarowy wybudowany z inicjatywy dwóch polskich mieszkańców miasta, Mieczysława Siuchnińskiego i Romana Stobieckiego według projektu architekta Otto Muellera. Na dwóch dolnych kondygnacjach umieszczono dom mody, w piwnicy magazyny, a na dwóch górnych piętrach prywatne mieszkania właścicieli.