Ryba sezonu: Spinningowe Grand Prix w Solcu Kujawskim

Przemysław Peszek
Zwycięzcy poszczególnych kategorii Spinningowego Grand Prix w Solcu Kujawskim stanęli do wspólnego zdjęcia z burmistrz Teresą Substyk Józef Różewski
Na lewym brzegu Wisły w Solcu Kujawskim, 82 seniorów i 8 juniorów rywalizowało o Puchar Gminy Solec Kujawski im. Antoniego Nawrockiego w ramach cyklu Grand Prix Okręgu PZW Bydgoszcz

W kategorii seniorów zwyciężył Michał Nowicki z koła PZW Rzemieślnik Bydgoszcz. Tryumfator złowił szczupaka 60 cm i okonia 19 cm, za co otrzymał 1320 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Zbigniew Masny z koła PZW Koronowo. Zawodnik ten złowił 4 okonie, za co przyznano mu 620 punktów. Trzeci był Przemysławowi Stróżyńskiemu z koła PZW Solec Kujawski. Zawodnik ten złowił 5 okoni za 510 punktów.

W pierwszej dziesiątce uplasowali się: Sławomir Kurzyński (koło PZW Agroma Sępólno Krajeńskie) - boleń 41,6 cm, 500 pkt., Bartosz Benetkiewicz (koło PZW Rzemieślnik Bydgoszcz) - 4 okonie, 480 pkt., Piotr Skulmowski (koło PZW Pakość) - 3 okonie, 350 pkt., Wojciech Brążkiewicz (koło PZW Koronowo) - 4 okonie, 340 pkt., Zdzisław Talarowski (koło PZW Świecie) - 2 okonie, 300 pkt., Michał Puszkiewicz (koło PZW 1 Bydgoszcz) - 2 okonie, 300 pkt., Mieczysław Król (koło PZW Białe Błota) - 3 okonie, 290 pkt.

Kategorię juniorów wygrał Przemysław Piętas (koło PZW Pakość) - 3 okonie, 410 pkt. Drugi był Dawid Stempowski (koło PZW Pakość) - okoń, 250 pkt., a trzeci Patryk Ratajski (koło PZW Pakość) - 1 okoń, 150 pkt.

W kategorii seniorów sklasyfikowano 34 zawodników, którzy złowili 56 wymiarowych ryb. W kategorii juniorów było 3 zawodników, którzy złowili 5 wymiarowych ryb. Łącznie złowiono 59 wymiarowych okoni, jednego bolenia i szczupaka. Najdłuższymi rybami zawodów był szczupak 60 cm, boleń 41,6 cm i okoń 28,6 cm. Najdłuższy garbus został złowiony przez Stanisława Damaszka (koło PZW Agroma Sępólno Krajeńskie).

Niski poziom królowej polskich rzek spowodował, że drapieżnik nie wykazywał większej ochoty do żerowania. Zawodnicy obrali więc taktykę „dłubania”, czyli łowienia głównie z jednego miejsca jak największej liczby okoni.