https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rumuńskie Herculesy będą serwisowane w bydgoskich Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2

Wojciech Mąka
Bydgoskie zakłady podpisały umowę na serwisowanie rumuńskich samolotów Hercules
Bydgoskie zakłady podpisały umowę na serwisowanie rumuńskich samolotów Hercules WZL 2
Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy podpisały umowę na remontowanie i obsługę samolotów transportowych C130 Hercules dla rumuńskich sił powietrznych.

Prezes zarządu Bydgoskich WZL2 Dariusz Sokólski z prezesem firmy ROMAERO S.A. Bogdanem Costas podpisali porozumienie o współpracy dotyczące wsparcia obsługi samolotów C-130 należących do rumuńskich sił powietrznych. Przy podpisaniu umowy towarzyszyli m.in. minister Ekonomii Stefan-Radu Oprea, szef Kancelarii Ministerstwa Ekonomii, Przedsiębiorczości i Turystyki Razvan Pircalabescu, Ambasador RP w Rumunii Paweł Soloch.

- Przed WZL nr 2 wiele wyzwań, szczególnie po latach błędów i zaniedbań, ale ta umowa to kolejny ważny krok w stronę poprawy i dalszego rozwoju - stwierdza Michał Sztybel, wojewoda kujawsko-pomorski.

WZL na międzynarodowej konferencji

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. pojawiły się na konferencji HERCULES ORION CONFERENCE (HOC), która gromadzi ekspertów, profesjonalistów i liderów branży lotniczej w celu omówienia i zbadania wspólnych interesów operacyjnych społeczności C-130. Spotkanie obywało się w dniach 21 – 24 października w Atlancie w stanie Georgia.

HOC zapewnia także możliwości nawiązywania kontaktów, które pozwalają na dzielenie się spostrzeżeniami operacyjnymi, technicznymi, dotyczącymi modyfikacji i konserwacji pomiędzy operatorami Hercules i Orion, załogami samolotów, centrami serwisowymi, logistykami i dostawcami z całego świata.

Tegoroczne hasło konferencji brzmiało „Mobilizacja bezpieczeństwa XXI wieku — gotowe wtedy, teraz i zawsze” i upamiętnia dwa kamienie milowe: 70 lat Herkulesa i 65 lat lotu Oriona. Dostrzegając dziesięciolecia innowacji w taktycznym transporcie powietrznym i środowisku morskim.

Herculesy na Polskich Sił Powietrznych

Przypomnijmy, że WZL 2 serwisują Herculesy Polskich Sił Powietrznych. Podstawą umowy jest porozumienie podpisane między Polska Grupą Zbrojeniową a Lockheed Martin. Umowa wynika z podobnego zobowiązania do obsługi i wsparcia wielozadaniowych myśliwców Lockheed Martin F-16, podpisanego przez Lockheed Martin i WZL nr 2.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świat żegna Franciszka. Tłumy wiernych na Placu św. Piotra

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski