https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rozbudowa Trasy Uniwersyteckiej. Zamknięta ulica Glinki [WIDEO, ZDJĘCIA]

Paweł Kaniak
Dziś (wtorek 23 maja) rozpoczęły się główne prace przy budowie II etapu Trasy Uniwersyteckiej. kierowców czekają długie miesiące utrudnień w okolicach ulic Glinki, Boya-Żeleńskiego i Magnuszewskiej.

O rozpoczęciu tej inwestycji pisaliśmy już wczoraj. Przypomnijmy: prace przy budowie II etapu Trasy Uniwersyteckiej rozpoczęły się dziś (23 maja) na ul. Glinki od skrzyżowania z ul. Magnuszewską do skrzyżowania z ulicą Boya-Żeleńskiego. Ten odcinek będzie wyłączony z ruchu na około 4-5 miesięcy. Zamknięty odcinek ul. Glinki najprościej ominąć ul. Jana Pawła II, Wojska Polskiego i Magnuszewską lub Szpitalną.

Pod koniec maja rozpoczną się też roboty pomiędzy ul. Wojska Polskiego i Ujejskiego. Budowa wiaduktu ruszy w wakacje. Początkowo będą one realizowane poza istniejącymi jezdniami.

II etap Trasy Uniwersyteckiej kosztuje 27 mln zł
. W założeniu władz miasta, ma ona ułatwić dojazd na Glinki i Wyżyny, między innymi do Bydgoskiego Parku Przemysłowo - Technologicznego. Wzdłuż trasy na całym odcinku powstaną nowe chodniki i drogi rowerowe.

Poprosiliśmy dziś o opinie mieszkańców tych okolic i kierowców, którzy jeżdżą tymi ulicami. Co myślą o rozbudowie Trasy Uniwersyteckiej i jak im się jechało pierwszego dnia przy zamkniętym odcinku ulicy Glinki?

- To zupełnie niepotrzebna inwestycja. Mieszkam na Glinkach 20 lat i nigdy nie miałem problemu z dojechaniem tu. Ma być łatwiejszy dojazd? Dla kogo? Chyba tylko dla tirów. Zamiast przedłużać takie trasy, lepiej byłoby zadbać o poprawę jakości wielu ulic, których nawierzchnia jest w fatalnym stanie - powiedział nam jeden z kierowców, spotkany w pobliżu zamkniętej ulicy Glinki. - Zupełnie też nie rozumiem, dlaczego zablokowali teraz skręt w prawo (na skrzyżowaniu Glinki z Magnuszewską, za Intermarche - dop. red.) - dodaje nasz rozmówca.

Taki głos należał dziś jednak do odosobnionych. Większość pytanych przez nas osób pozytywnie ocenia fakt rozbudowy Trasy Uniwersyteckiej, choć niektórych rozpoczęcie prac zaskoczyło.

- Nawet nie wiedziałem, że coś takiego będzie. Trochę mnie to zaskoczyło. Wczoraj albo nawet dwa-trzy dni wcześniej powinny być postawione jakieś tablice informujące, że będzie zmiana organizacji ruchu. Nic takiego nie było, a tu nagle dziś taka zmiana i nie wiedziałem o co tu chodzi - mówi pan Roman. - Trochę nie podoba mi się rozwiązanie na czas remontu wjazdu do pobliskiego marketu, ale generalnie taka inwestycja powinna być realizowana, to trafiony pomysł. To będzie ułatwienie i połączenie z Parkiem Przemysłowym i najbliższą okolicą. Pieniądze nie zostaną wyrzucone w błoto. Będziemy mieć nową trasę, będzie super - kończy nasz rozmówca.

Zobacz też:

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy będzie realizował równanie wszystkich ulic gruntowych. Harmonogram obejmuje okres od 3 kwietnia do 14 listopada. Zaplanowano 5-krotne profilowanie w ciągu roku. Termin profilowania może ulec przesunięciu o okres, w którym wystąpiły niekorzystne warunki atmosferyczne.W przypadku zgłoszenia przez przedstawicieli Rady Osiedla lub mieszkańców wystąpienia dużych nierówności na ulicach gruntowych, których profilowanie wg harmonogramu jest oddalone w czasie wyznaczony termin może ulec przyspieszeniu po wcześniejszej kontroli zasadności zgłoszenia i potwierdzeniu faktu, że dana ulica faktycznie rażąco odbiega standardem od innych ulic o nawierzchni nieutwardzonej.Na kolejnych stronach prezentujemy szczegóły dla poszczególnych miejsc w Bydgoszczy.

Równanie ulic w Bydgoszczy [harmonogram]

- Dzień wcześniej sprawdziłam sobie wszystkie informacje i przygotowałem się na rozpoczęcie remontu. Poranny wyjazd do pracy przebiegł bez problemu, choć z zapasem czasowym. Moim zdaniem, przygotowanie remontu jest dobrze zrealizowane jeśli ktoś zna wszystkie uliczki. Ja jeżdżę tędy codziennie do pracy i wiedziałam, jak sobie poradzić - komentuje z kolei pani Iwona i dodaje: - Nie martwi mnie długi czas, jaki jest przewidziany na tę inwestycję. Były już w tym mieście remonty, które trwały dłużej. Planowana zmiana jest bardzo potrzebna i wszystkie niedogodności da się przeżyć, jeśli ma być potem lepiej.

- Rondo, czy cokolwiek tutaj powstanie, na pewno ułatwi, bo wyjechać stąd w godzinach szczytu to jest masakra. Wbić się w ulicę Glinki z Magnuszewskiej jest niezwykle trudno, więc mam nadzieję, że będzie lepiej - dodaje kolejna osoba.

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

m
mieszkaniec Glinki 32
Inwestycja wbrew ogólnemu zachwytowi władz miasta przyniesie tylko więcej utrudnień - już od kilku lat wyjazd na ulicę z posesji przy ulicy Glinki w godzinach szczytu był koszmarem, niekiedy trzeba było kilka minut czekać na możliwość 'wbicia' się w sznur pojazdów. Zamiast robić z ul. Glinki autostradę do parku przemysłowego wystarczyłoby ZLIKWIDOWAĆ wjazd do parku przemysłowego od ul. Glinki - od momentu połączenia parku z terenami po upadłym Zachemie, wjazd do parku przemysłowego powinien odbywać się wyłącznie od strony ul. Wojska Polskiego (brama Zachemu) i od strony drogi krajowej nr 10 - wjazd od strony Glinek jest zbędny a jedynie generuje olbrzymi ruch samochodów (osobowych i ciężarowych) na ul. Glinki. Nawierzchnia na ul. Glinki nie była najgorsza, chodniki też poprawne - wielki remont nie był potrzebny.
l
lokatorka
Owszem, tablice informujące o remoncie wisiały. A co z informacjami na temat dojazdu do ul. Glinki 32?! Pierwszy dzień prac remontowych - chaos! Zakazy umieszczone w złych miejscach prowadziły do dezorientacji. Kolejny tydzień - ok. Ale co teraz z wyjazdem z ul. Glinki 32? Prace przesuwają się dalej, którędy teraz wyjeżdżać skoro na Magnuszewskiej zakaz a w lewo przez Komuny Paryskiej "nie ma" drogi ? :)
G
Gość
Tablice informujące o remoncie wisiały od co najmniej dwóch tygodni.
M
Mieszkaniec Glinek
A jak mam dojechać na Glinki 32 nie łamiąc zakazu skrętu w prawo z ulicy Magnuszewskiej ?
Może by tak dodać tabliczkę - nie dotyczy mieszkańców domów na tym odcinku drogi.
Nie koliduje to z pracami aktualnie prowadzonymi a ułatwi życie wielu osobom.
W kompleksie domu nr.32 dotyczy to ok.150 rodzin.
M
Mieszkaniec Bydgoszczy
Remont potrwa długo i na pewno będą poważne utrudnienia, ale warto to przeczekać, bo później pojedziemy fajną, nową trasą
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski