Jacek Czaplewski
Młodzi Polacy dali prawdziwy popis w holenderskiej Eredivisie. Bartosz Białek zdobył bramkę, a Kacper Kozłowski zaliczył asystę przeciw sc Heerenveen. Ich Vitesse wygrało na wyjeździe 3:1.

Polski mecz w lidze holenderskiej. Gol i asysta

To spotkanie miało mnóstwo polskich akcentów. Po stronie gospodarzy wystąpił bowiem obrońca Paweł Bochniewicz. Pierwszą bramkę zdobył Holender Pelle van Amersfoort występujący do niedawna w Cracovii. W drugiej połowie na murawie zameldował się natomiast Chorwat Tibor Halilović kojarzony z gry w Wiśle Kraków.

Mecz należał jednak do Vitesse i naszych rodaków. Jako pierwszy błysnął Bartosz Białek. W 32 minucie napastnik doprowadził do wyrównania. Zadecydowało o tym dobre ustawienie w polu bramkowym, gdzie wystarczyło dołożyć prawą nogę. To trzecie trafienie Białka w sezonie. 21-latek opuścił murawę w 74 minucie, kiedy wynik meczu był już ustalony.

Tuż przed przerwą wykazał się za to Kacper Kozłowski. Polak świetnie "zatańczył" z piłką w szesnastce. Wpadł z nią z lewej flanki, ośmieszając dryblingiem jednego z przeciwników. Po precyzyjnym dograniu Vitesse prowadzenie dał Gabriel Vidović. Jeszcze przed Białkiem, w 66 minucie Kozłowski zszedł z boiska. To jego debiutancka asysta w Eredivisie.

Dzięki wygranej Vitesse umocniło się na czternastym miejscu. Obaj Polacy przebywają w nim na zasadzie wypożyczenia obowiązującego do końca sezonu: Białek przyszedł z Wolfsburga, Kozłowski z Brighton.

sc Heerenveen - Vitesse 1:3 (1:2)

Bramki: Pelle van Amersfoort 21 - Bartosz Białek 32, Gabriel Vidović 45, Million Manhoef 47
Żółta kartka: Tibor Halilović (Heerenveen).