Po dwóch udanych edycjach wystaw z cyklu Re:format przyszła pora na trzecią odsłonę. Tym razem na ścianach Tabubaru zawisną prace Aleksandry Niepsuj.
<!** Image 2 align=none alt="Image 165783" >
Aleksandra Niepsuj jest studentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie pilnie uczy się na Wydziale Grafiki i Malarstwa. W roku akademickim 2008/2009 studiowała w ramach wymiany studenckiej Erasmus w Escola Superiore Artes Design w Matosinhos w Portugalii oraz w Faculdade de Belas Artes Universidade do Porto w portugalskim Porto. Jest laureatką Stypendium Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w roku akademickim 2009/2010 oraz Stypendium Ministra Kultury i Sztuki w roku akademickim 2008/2009. Została wyróżniona podczas Biennale Grafiki Projektowe AGRAFA w kategorii Wydawnictwo, a jej prace zostały zgłoszone do wystawy w kategorii Identyfikacja Wizualna. Ola zajęła również pierwsze miejsce w Konkursie na Grafikę „Ekoliówka” w 2008 roku, była też nominowana do nagrody w XXV Konkursie im. Władysława Strzemińskiego w roku 2007.
<!** reklama>
Jak pisze na swoim blogu bardzo lubi projektować analogowo, wąchać klej i tarzać się w ścinkach papieru. Ma całe ściany w dyplomach nagród i wyróżnień oprawionych w złote ramy. Obecnie pracuje w Warszawie. Na swym koncie ma liczne plakaty, identyfikacje wizualne, publikacje książkowe oraz publikacje ilustracji w czasopismach. Współpracuje z magazynem dla dzieci Czarodziejska Kura, kolektywem didżejskim Club Collab, sklepem Pan tu nie stał, klubem 1500m2 oraz klubokawiarnią Szczotki i Pędzle. Jest współzałożycielką stołecznego Och-Ach studio.
Podczas trzeciej odsłony Re:formatu w bydgoskim Tabu, oprócz kilku plakatów, które Ola projektowała dla warszawskich klubów zaprezentowane zostaną również jej obrazy i ilustracje, które są jej główną domeną. Jak zapowiadają organizatorzy, podczas bydgoskiej wystawy Aleksandry Niepsuj główny nacisk położony zostanie na nietuzinkowe podejście autorki do rysunku i typografii (liternictwa). Warto dodać, że Ola posiada własny, bardzo charakterystyczny styl, który odzwierciedla jej łódzkie pochodzenie. Wystawę prac Oli będzie można podziwiać do 11 marca 2011 roku.