Radomka Radom - OnlyBio Pałac Bydgoszcz. Przełamania nie było

z
Siatkarki OnlyBio Pałacu ugrały tylko seta w Radomiu. O miejsce w fazie play off może być trudno.

Bydgoska drużyna zanotowała słabą serię w lidze - od ponad dwóch miesięcy pałacanki nie wygrały meczu. Spadły na ósme miejsce w tabeli, a to pod znakiem zapytania postawiło ich szanse na udział w fazie play off.

Do Radomia jechały z nadziejami na przełamanie, a w konfrontacji z ostatnią w tabeli drużyną, nie były bez szans. U siebie OnlyBio Pałac wygrał 3:1, ale w drużynie nastąpiły spore zmiany - odeszła liderka Monika Gałkowska, a jej następczynią na pozycji atakującej została Anneclaire ter Brugge. Do drużyny dołączyła też przyjmująca Julia Gliwa.

Tyle że chęci to jedno, umiejętności drugie. W pierwszym secie w Radomiu OnlyBio Pałac wywalczył ledwie 10 punktów... Bydgoskie zawodniczki były nieskuteczne, popełniały błędy, a po ich stronie boiska nie się "nie kleiło". Na 2. seta pałacanki wyszły już bardziej skoncentrowane i wyrównały stan meczu. Po walce na przewagi, bo w końcówce straciły kilka punktów przewagi.
Kolejna partia toczyła się punkt za punkt do stanu 20:20, ale końcówkę lepiej rozegrały miejscowe. Zawodniczki Radomki poszły za ciosem - ostatni set przypomniał nieco początek spotkania; na parkiecie dominowały miejscowe.

RADOMKA RADOM - ONLYBIO PAŁAC BYDGOSZCZ 3:1
Sety: 25:10, 27:29, 25:22, 25:17

14. kolejka Tauron Ligi: Chemik Police - UNI Opole 3:0 (25:22, 25:22, 25:19), BKS Bielsko-Biała - #VolleyWrocław 3:1 (22:25, 25:15, 25:23, 25:23), PWSZ Tarnów - Developres Rzeszów 0:3 (20:25, 17:25, 14:25), ŁKS Łódź - MKS Kalisz 3:0 (25:11, 25:20, 25:23), Budowlani Łódź - pauza.