PZKosz.: nie ma protestu Śląska. Jest 2-0 dla Enea Astorii

Marek FabiszewskiZaktualizowano
Arkadiusz Wojtasiewicz
Po drugim meczu finału I ligi koszykarzy Enea Astoria Bydgoszcz prowadzi z FutureNet Śląsk Wrocław 2-0. I tak już zostanie do niedzielnego meczu w Artego Arenie. Mimo próby protestu wrocławian.

W poniedziałek kierownictwo FutureNet Śląsk Wrocław poinformowało, że złoży protest w sprawie drugiego meczu finałowego I ligi koszykarzy. Chodziło o sędziowski błąd z początku III kwarty.

Wrocławianie domagali się powtórzenia niedzielnego meczu, po którym Enea Astoria Bydgoszcz objęła prowadzenie 2-0 (97:79 i 86:85) w rywalizacji do trzech zwycięstw.

Tymczasem we wtorkowe południe na profilu Facebookowym Polskiego Związku Koszykówki ukazał się taki komunikat:

„W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami dotyczącymi rzekomego złożenia protestu przez FutureNet Śląsk Wrocław po meczu w dniu 12 maja 2019 r, Polski Związek Koszykówki wyjaśnia i informuje, że żaden protest - w rozumieniu przepisów gry w koszykówkę oraz przepisów PZKosz regulujących przebieg współzawodnictwa w koszykówce – w sprawie rzeczonego meczu nie został złożony.

Zgodnie z przepisami § 118 regulaminu Współzawodnictwa Sportowego PZKosz drużyna może złożyć protest związany z rozegranym meczem, zaś zasady i sposoby składania oraz rozpatrywania protestów określa organizator rozgrywek.

Organizatorem rozgrywek I ligi mężczyzn jest PZKosz, który szczegółowe zasady składania protestu określił w przepisach pkt 6.5 regulaminu Cyklu 1 liga Mężczyzn.

Zgodnie z tymi przepisami kapitan drużyny najpóźniej 15 minut po zakończeniu gry musi poinformować Komisarza, że jego drużyna składa protest przeciwko wynikowi meczu oraz złożyć podpis w rubryce protokołu meczu „podpis kapitana w przypadku protestu”. Dla uznania protestu za ważny konieczne jest, aby przedstawiciel Klubu złożył pisemne uzasadnienie protestu na ręce Komisarza w ciągu 60 minut od zakończenia gry. Jeżeli protest zostanie złożony, Komisarz w ciągu 90 minut po zakończeniu gry informuje o tym fakcie Wydział Rozgrywek PZKosz.

Żadna z powyższych okoliczności nie miała miejsca po zakończeniu meczu w dniu 12 maja br.”

A to oznacza, że rywalizacja w finale I ligi koszykarzy potoczy się według wcześniej ustalonego terminarza.

Trzeci mecz Enea Astorii z FutureNet Śląsk Wrocław zaplanowany jest w Artego Arenie na niedzielę na godz. 17.00.

Koszykarzom Grzegorza Skiby do awansu do Energa Basket Ligi brakuje już tylko jednego zwycięstwa.

Ale jeśli nie uda się to w niedzielę, w poniedziałek o godz. 19.00, w Artego Arenie czwarty mecz.