Zobacz wideo: Odkrywamy Bydgoszcz. Bartodzieje kiedyś i dziś:

Miasto decyduje się o poszerzenie strefy płatnego parkowania A (a więc droższej) o ulicę Wincentyny Teskowej, która znajduje się na tyłach ulicy Grudziądzkiej.
- Wprowadzona zmiana będzie skutkować zwiększeniem dochodów do budżetu Miasta uzyskanych ze Strefy Płatnego Parkowania w kwocie około 65 tysięcy złotych. Nadwyżka zostanie przeznaczona na uzupełnienie oznakowania Strefy Płatnego Parkowania. Rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania podyktowane jest zasadnością włączenia do SPP parkingu umiejscowionego w części parku przy ul. Wincentyny Teskowej. Parking ten zlokalizowany jest w newralgicznym punkcie co skutkuje koniecznością uporządkowania tego obszaru, włączenia go do Strefy Płatnego Parkowania - czytamy w uzasadnieniu uchwały.
To Cię może też zainteresować
Dyskusja rozgorzała, gdy trzeba było zdecydować czy urzędnicy bydgoskiego ratusza będą mieli preferencje w parkowaniu w tym miejscu. Ratuszowi związkowcy apelowali by część miejsc zarezerwować (odpłatnie) dla urzędników, prezydent – wskazując ze mowa tutaj o drodze publicznej – wykluczył możliwość preferencji dla urzędników.
Radni podkreślali, że np. pracownicy ZUS mogą parkować pod swoją instytucją, podobnie jest z NFZ (ale jak wskazywał prezydent – nie jest to teren dostępny publiczne, tylko przynależący do ZUS). Padła tez propozycja, by pracownicy ratusza którzy wykupią „sieciówkę” mogli parkować na SPP przy Grudziądzkiej za darmo.
- Jestem przeciwko tworzeniu przywilejów dla urzędników, wszyscy mają te same możliwości. Nie będę uszczęśliwiał kilkuset urzędników, a ponad 350 tysięcy ludzi będzie z tego niezadowolonych - ocenił Rafał Bruski.
Radny Wojciech Bulanda zauważył, że nikt urzędnikom nie zakazuje parkowania na (przyszłym) parkingu przy ul. Grudziądzkiej na zasadach komercyjnych, płacąc za pozostawione tam auta.
Ulica Teskowej została przeznaczona na „dziki parking” i nieobjęta SPP na czas budowy parkingu przy ul. Grudziądzkiej, chodziło o to, by auta zaplecza budowy, a także służb geodezyjnych itd. mogły podjechać w pobliże budowy. Teraz, wraz z zakończeniem inwestycji, można objąć ją strefa, co właśnie się dzieje.
To także na ul. Teskowej, jak i obszarów rozszerzanej strefy płatnego parkowania, najpierw pojawia się nowe parkomaty. Dopiero później wymieniane będą stare automaty, które stoją na dotychczasowym obszarze SPP. Parkomaty będą pojawiać się w okolicy trzeciego kwartału tego roku.