Chodzi o to, by w krótkim czasie (w dobę) i w gronie pasjonatów programowania, osiągnąć określony rezultat. Jak przyznają organizatorzy, taki maraton to nie tylko wyzwanie, ale i okazja, by podzielić się wiedzą i doświadczeniem.
Hackaton to spotkanie interpersonalne, dlatego jego uczestnicy będą działać w zespołach składających się z 3-5 osób. Rejestrować trzeba się jednak indywidualnie, w grupy będzie można dobrać się na miejscu. Uczestnicy pracować będą na własnym sprzęcie (należy przynieść swój laptop/komputer). Organizator zapewnia dostęp do internetu. W trakcie Hackatonu można liczyć na pomoc ekspertów.
Dla wszystkich uczestników przewidziano napoje i posiłki. Finałem Hackatonu będzie ocena prac. Drużyny w czasie nie dłuższym niż 5 minut zaprezentują swoje projekty. Każdy otrzyma pamiątkę, natomiast najciekawsze prace zostaną specjalnie nagrodzone:
płatnym stażem na stanowisku developer w dziale Big Data & Security - Atos; roczną licencją RevDeBug - T Komp; dwuletnim pakietem domena + hosting - Domena.PL; trzymiesięcznym stażem w firmie informatycznej - SYNEO; miesięcznym wakacyjnym stażem w dwóch wybranych działach firmy z szansą wygrania stypendium - iQor; zestawem upominków dla najlepszych zespołów - Eximo Project; płatnym 3-miesięcznym stażem na stanowisku Tester Programista testów automatycznych - Eximo Project.
Zapisy prowadzone są do piątku, 10 marca. Strona I Bydgoskiego Hackathonu.

