
Branże, w których wzrośnie zatrudnienie dzięki cyfryzacji
Aż 11% przedsiębiorstw z branży IT zamierza zwiększyć liczbę zatrudnionych za sprawą cyfryzacji. Podobne deklaracje składa 9% firm zajmujących się obsługą klienta, 3% firm z branży HR oraz 4% firm zajmujących się finansami i księgowością - wynika z raportu „Rewolucja umiejętności 4.0. Czy roboty potrzebują ludzi?” ManpowerGroup.
- Wpływ przemian technologicznych na środowisko pracy doskonale widać w branży HR. Kandydaci oczekują od nas sprawnego procesu rekrutacji, skutecznego dopasowywania ofert do ich potrzeb i możliwości szybkiego kontaktu w dowolnym momencie. Nowoczesne rozwiązania, w tym automatyzacja, sztuczna inteligencja czy machine learning, pozwalają sprostać tym oczekiwaniom – uważa Marcin Sieńczyk, chief technology innovation officer w Randstad Polska.

Tickety
Duże przedsiębiorstwa mają rozwinięte działy wsparcia IT. Pracownicy mogą zgłaszać im awarie i problemy związane z obsługą systemów, w których pracują.
Komunikacja z działem wsparcia IT często następuje za pomocą samoobsługowego portalu, a pracownik jest informowany o statusie złożonego zlecenia.


Nowe technologie szansą na lepsze jutro
79% Polaków pozytywnie ocenia wpływ nowych technologii na miejsce pracy. Odsetek młodych ludzi, którzy dostrzegają szansę w nowych technologiach, jest jeszcze wyższy. 83% osób w wieku od 18 do 24 lat oraz 84% osób w wieku od 35 do 44 lat wskazuje na pozytywny wpływ rewolucji technologicznej.
– Entuzjastyczne podejście Polaków do nowoczesnych technologii już od dawna dostrzegamy w wielu aspektach naszej codzienności. Przejawy cyfryzacji procesów w handlu kojarzą nam się z komfortem, a elektroniczna bankowość – z oszczędnością czasu i możliwością załatwiania formalności jednym kliknięciem. Trudno więc dziwić się, że takich samych ułatwień spodziewamy się po technologiach wprowadzanych w naszych miejscach pracy – mówi Marcin Sieńczyk, chief technology innovation officer w Randstad Polska.