https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powoli rusza wyburzanie wiaduktu przy Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Źle się jeździ

Wojciech Mąka
Zaczęły się prace przy północnym wiadukcie obiektu w ciągu ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Dla kierowców oznacza to korki.
Zaczęły się prace przy północnym wiadukcie obiektu w ciągu ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Dla kierowców oznacza to korki. Dariusz Bloch
Zaczynają się prace przy wyburzaniu i budowie nowego wiaduktu w ciągu ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, nowym wiaduktem wartym 22 miliony złotych będzie przejezdny już zimą.

Zobacz wideo: Nowa siedziba IPN w Bydgoszczy

A więc zaczęło się. Inwestycja warta miliony złotych dla niektórych kierowców może się jednak stać koszmarem. W tej chwili ekipy budowlane już zwęziły al. Jana Pawła II. To część przygotowań daleko idących prac remontowych, a właściwie budowy wiaduktu w ciągu ul. Wojska Polskiego.

Przebudowa południowego wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego zakończyła się w maju 2017 roku. W jej ramach wymienione zostały filary, przęsła, wybudowany został prawoskręt w kierunku alei Jana Pawła II. Wykonany został też nowy chodnik z drogą rowerową, które zastąpiły prowizoryczną drogę wygrodzoną od jezdni betonowymi barierkami.

Po oddaniu nowej przeprawy trwały dalsze prace przy dokumentacji dla północnego wiaduktu. Żeby ograniczyć utrudnienia na Górnym Tarasie, roboty zaplanowano po zakończeniu prac na ul. Kujawskiej. Wykonawcą robót wybranym w przetargu została firma Mostostal Kielce. Ma już wszystkie pozwolenia, w tym to na rozbiórkę obiektu.

Nowy wiadukt - jeśli wszystkie prace będą przebiegały zgodnie z planem - ma być przejezdny już zimą. Całość prac zakończyć ma się do połowy przyszłego roku.

- W trakcie robót, ruch pojazdów zostanie przełożony na istniejący wiadukt południowy, co wiązać się będzie z tymczasowym przejazdem przez istniejące torowisko - przypomina zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Tramwaje na tym odcinku pojadą bez zmian - na dotychczasowych zasadach.

Czteroprzęsłowy obiekt ma szerokość ponad 12 m i łączną długości 112 m. Został wybudowany w roku 1978, a remont kapitalny został przeprowadzony dopiero w 1992 roku. Pogarszający się jednak stan techniczny obiektu wymuszał w kolejnych latach wprowadzenie ograniczeń w ruchu dla pojazdów o wadze powyżej 3,5 t. oraz ograniczenie prędkości do 30 km/h. Przebudowa wiaduktu południowego zakończyła się w maju 2017 roku, co kosztowało 13 mln zł.

Pod koniec roku 2020 ze względów bezpieczeństwa cały północny wiadukt musiał zostać dodatkowo podparty metalowymi rusztowaniami.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

y
yacaR
yyyy ... 10 baniek wiecej za wezszy wiadukt? to ile wynosi inflacja? mi wyszlo 25% rocznie
T
T56
Ciekawe ile lat ten nowy wiadukt wytrzyma ja obstawiam 5 lat
S
Seba1978
Największa kolejna idiotyczna decyzja zdmikp byla budowa tego wiaduktu teraz czyli po zakończeniu ronda kujawskiego- przez dwa lata ta budowa ograniczała ruch na wojska Polskiego - byly przecież zwezki przy zielonych arkadach do jednego pasa ruchu i był idealny czas aby budować ten nowy wiadukt. A tak teraz gdy już kierowcy przejadą przez udrożnione rondo kujawskie to będą musieli ponownie jeździć zwezkami do jednego pasa.....idiotyzm.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski