Potwierdziło się. Dyrektor ds. lecznictwa w szpitalu Biziela w Bydgoszczy stracił stanowisko

  • Express Bydgoski

MP

Potwierdziły się nasze doniesienia - dr nauk med. Zbigniew Sobociński nie pełni już funkcji dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. Biziela w Bydgoszczy.
Potwierdziło się. Dyrektor ds. lecznictwa w szpitalu Biziela w Bydgoszczy stracił stanowisko
 Dariusz Bloch

W piątek (15 marca) w tej sprawie szpital wydał oficjalne oświadczenie, którego treść zaakceptował Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

W oświadczeniu wydanym 15 marca przez dr nauk med. Wandę Korzycką-Wilińską, dyrektorkę szpitala czytamy:

„Biorąc pod uwagę dobro Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy oraz potrzebę zapewnienia spokoju w miejscu pracy niezbędnego do stworzenia atmosfery służącej należnemu wykonywaniu obowiązków przez zatrudnione w szpitalu osoby, na mocy obustronnego porozumienia między szpitalem reprezentowanym przez dyrektor szpitala dr nauk med. Wandę Korzycką-Wilińską a dyrektorem ds. lecznictwa dr. nauk med. Zbigniewem Sobocińskim, dyrektor ds. lecznictwa został zwolniony z obowiązku świadczenia pracy na sprawowanym stanowisku.

Podczas spotkania przedstawicieli OZZL z dyrektor szpitala dr nauk med. Wandą Korzycką-Wilińską w dniu 14.03.2019 r. obie strony zadeklarowały chęć pogłębiania wzajemnej współpracy".

W piątek (15 marca) treść tego oświadczenia zaakceptował na swoim posiedzeniu Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Przypomnijmy, pod koniec ub. roku z powodu braków kadrowych dyrekcja szpitala Biziela wydała zarządzenie, że w okresie przejściowym lekarze z klinik będą zajmowali się też pacjentami SOR. Po skargach od lekarzy Bartosz Fiałek, szef oddziału terenowego OZZL w Bizielu, interweniował u dyrekcji, ale bezskutecznie. Powiadomił więc Bydgoską Izbę Lekarską, NFZ, urząd wojewódzki, resort zdrowia i Państwową Inspekcję Pracy. Wówczas 21 stycznia br. został wezwany do gabinetu dyrektora ds. lecznictwa. I wtedy m.in. usłyszał słowa „Dobra wynoś się człowieku stąd! A ja się zastanowię, jak cię zwolnić”. Nagranie tej rozmowy, którą nagrał Bartosz Fiałek, udostępnił na swojej stronie Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy.

Dwa dni po rozmowie w gabinecie dyrektora ds. lecznictwa, Bartosz Fiałek usłyszał ustne przeprosiny od dr. nauk med. Zbigniewa Sobocińskiego i je przyjął.

Tymczasem 25 lutego Bartosz Fiałek otrzymał SMS-a od kierownika Oddziału Klinicznego Medycyny Ratunkowej, że od marca zostaje odsunięty od dyżurów na SOR. Związkowiec uważał, że to odwet za nagłośnienie sprawy i ujawnienie przez OZZL nagrania rozmowy w gabinecie dyrektora. Zarząd Krajowy OZZL miał zastrzeżenia do sposobu zarządzania personelem w szpitalu Biziela i określił go jako „nie do zaakceptowania”. Doszło też do spotkania z prof. dr. hab. Andrzejem Tretynem, rektorem UMK.

Dzień wcześniej (14 marca) przed wydaniem oficjalnego oświadczenia przez szpital, dr nauk med. Zbigniew Sobociński mówił nam: - Od poniedziałku, mając na względzie dobro szpitala, dobrowolnie zrezygnowałem z pełnienia tej funkcji na okres przejściowy. Niestety, w mediach cała sprawa przedstawiana jest jednostronnie. Zależy mi, żeby sytuacja się wyciszyła. Nie ma żadnego konfliktu między lekarzami a dyrekcją. Pod pismem poparcia dla zarządu szpitala podpisało się 600 osób. Moja reakcja wobec pana Bartosza Fiałka była emocjonalna, ale za nią przeprosiłem.

Emerytury dla matek. Sprawdź, o co w tym chodzi!

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

20.03.2019, 11:52

oni sa obrzydliwi w tym szpitalu. Same chamy i tylko chca łąpowki te dyrektory z koziej wolki.

20.03.2019, 11:51

I bardzo dobrze! Jeden cham i PO-wski wykształciuc mniej. Tak rozbija sie kliki w szpitalu. Zycze panu co nagrywal duzo powodzenia. Niech nagrywa tez innych ordynatorow bo to chamy i łapówkarze.

18.03.2019, 13:13

Każdy nagrywający może zmanipulować rozmowę i skierować ją na takie tory na jakie chce...usłyszeliśmy tylko fragment nagrania.

17.03.2019, 18:07

Czy rezyydencik to pępek świata

17.03.2019, 17:55

Szpital Biziela to wzorcowa placówka

17.03.2019, 17:48

Sa

17.03.2019, 08:48

600 osób robi wrażenie...ale oczywiście dla ludzi p. Bartosza to przekręt, dulszczyzna i cebulaki, wazeliniarze, powinni zostać ukarani, lista hańby...tak naprawdę jak nikt nie nagrywa pan związkowiec odnosi się do kolegów z pracy...

17.03.2019, 08:37

Bardzo dobrze że wkoncu znalazł się odważny i zamknął dyrektorowi pysk.Dyr.Sobocinski to bardzo niemiły człowiek,ma ludzi w przysłowiowej d.....a niższy personel medyczny to tak zwani podludzie którzy nie mają prawa głosu i można ich wyzwać jeszcze gorszymi epitetami niż pana Bartosza.600 głosów poparcia dla dyrektora? To jakiś żart albo przekręt i napewno nie z tego szpitala . Dziękuję panu Bartoszowi że w końcu trafiła kosa na kamień

17.03.2019, 08:18

600 osób nie może się mylić.. przecież to zwykły związkowiec jest, któremu się wydaje, że wie wszystko o zarządzaniu szpitalem.

17.03.2019, 07:03

Czy 600 osób może się mylić ?

17.03.2019, 01:00

Przyzwoity człowiek..................miał tylko inne podejście do aktualnej ideologii.
Firerem nie musi być kurdupel, a szefem tego bałaganu klęcznik od hostii

16.03.2019, 21:52

Byłem pacjentem doktora Fiałka i mogę tylko powiedzieć że to dobry troskliwy lekarz który pomógł mi gdy zachorowałem na rzs i leżałem na reumatologii. Widziałem zaangażowanie i serce. Dziękuję Panu. PS Prosze nie wierzyć w oszczerstwa, wiadomo że "dyrektory" noe lubią przegrywać. Swoją drogą co miał zrobić jak go przełożony chce za funkcję wyrzucić z pracy.

16.03.2019, 20:17

Było źle bo rezydenci mieli pracować na sor jak brakowało pracowników (nie mogli wtedy uprawiać prywaty), a jak pana Fiałka nie chcą już na sor (weekendowe dyżury za większą kasę) to też afera i oburzenie...

16.03.2019, 20:07

Wyrażam ogromną nadzieję, że jest to początek zmian w opiece w szpitalu im.dr Biziela. Niestety, bylam pacjentka przywiezioną karetka na sor . Zniesioną przez ratowników. Wwiezioną na łóżku. Cierpienie ogromne. I zong. Jakie cierpienie takie chamstwo w stosunku do mnie. Na powitanie na neurochirurgii uslyszałam , po co Pani tu przyjechala". Prosiłam o uśnieże bólu. No cóż wywieżli mnie w nocy .znowu na wózku... Nie mogłam chodzić...Tak mnie wywieziono do domu i postawiono... mieszkam sama. Była 2 w nocy... Nie było podstaw żeby zaopiekować się mną do rana
Nawet na korytarzu....dostałam skierowanie do poradni, w której notabene się leczę.....to było nagłe pogorszenie zdrowie..

16.03.2019, 18:41

Bardzo dobrze! Dość chamstwa w publiczych miejscach pracy! Szkoda mi tych 600 osób, ktore podpisały się pod listem poparcia dla dyrekcji- jakim to trzeba być służalczym wazeliniarzem, żeby popierać taki sposób zarządzania? Choć trochę szkoda, że ich tak dyrektor nie wziął w obroty póki mógł...

16.03.2019, 12:04

Czemu nikt nie napisze jaki jest Pan Fiałek naprawdę? Jak się odnosi do ludzi i do Dyrekcji szpitala bez dyktafonu w kieszeni?

16.03.2019, 12:01

Na kanwie poprzednich komentarzy...
Cóż, szkoda, że tak późno stracił stanowisko. To nie Bartosz Fiałek jest karierowiczem. A p. Kowalik pewnie wszystkie dyrekcje przeżyje, niezależnie, że mógłby prowadzić fakultety z chamstwa i prostactwa.

16.03.2019, 11:55

A że jest zwykłym chamem to niestety prawda.

16.03.2019, 11:53

I tak to nic nie zmieni.

16.03.2019, 11:19

Ciekawe kogo teraz będzie Pan Bartosz nagrywał? Ja mu szczerze współczuję bo kto by chciał takiego pracownika, co z dyktafonem lata i o firmie źle opowiada? Koledzy na kawę pewnie też nie pójdą bo nigdy nie wiadomo co w gazecie się pojawi następnego dnia...