„Niemcy są wzorem dbałości o praworządność w Polsce i mają długą tego tradycję. Kiedyś egzekucje dziś ONET!” - napisał w piątek na Twitterze Marek Suski.
Jego wpis spotkał się z dużym odzewem i z wieloma krytycznymi komentarzami. Poseł go usunął i zamieścił kolejny, w zmienionej formie.
„12 października 1942 r. Niemcy rozpoczęli serię publicznych egzekucji. Powieszono 50 osób. Większość związana z radomską fabryką broni. Tymczasem ONET prowadzi nagonkę oszczerstw na fabrykę broni w Radomiu. Ciekawe co by pisali gdyby istnieli w latach trzydziestych ub. wieku” - można obecnie przeczytać w portali społecznościowym.
Do wpisu dołączono listę ofiar i zdjęcie z egzekucji przeprowadzonej przez żołnierzy hitlerowskich Niemiec w październiku 1942 r.
W związku z wpisami, które pojawiły się na profilu twitterowym posła PiS, Onet poinformował, że grupa Ringier Axel Springer Polska, do której należy portal, zamierza podjąć działania prawne.
- Podejmiemy kroki prawne w związku z krzewieniem mowy nienawiści oraz rozpowszechniania oszczerstw przez Pana posła Marka Suskiego - infomuje Karolina Sznajder, Dyrektor Komunikacji Ringier Axel Springer Polska, cytowana przez portal.
