https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poradnia Stopy Cukrzycowej w bydgoskim szpitalu Jurasza zaprasza na badania

Małgorzata Pieczyńska
Badania odbędą się w poniedziałek (27 listopada) w Poradni Stopy Cukrzycowej w szpitalu Jurasza w Bydgoszczy. Wcześniej należy się zapisać.
Badania odbędą się w poniedziałek (27 listopada) w Poradni Stopy Cukrzycowej w szpitalu Jurasza w Bydgoszczy. Wcześniej należy się zapisać. Karolina Misztal/Zdjęcie ilustracyjne
Szpital Uniwersytecki nr 1 im. Jurasza w Bydgoszczy w ramach Światowego Tygodnia Zespołu Stopy Cukrzycowej organizuje bezpłatne konsultacje i badania stóp. Warto z nich skorzystać i zadbać o zdrowie.

Badania odbędą się w poniedziałek (27 listopada) w Poradni Stopy Cukrzycowej.

- Będzie możliwość skorzystania z profilaktyki i uzyskania informacji o swoim ryzyku powstania stopy cukrzycowej - mówi Marta Laska, rzeczniczka szpitala Jurasza. - Na badania zapraszamy pacjentów, którzy mają już rozpoznaną cukrzycę i są w trakcie jej leczenia, ale nie są w trakcie leczenia stopy cukrzycowej.

Zapisy na bezpłatne badania potrwają do 24 listopada

Na badanie należy wcześniej się umówić. Wystarczy w godz. 8-13 zadzwonić pod numer telefonu 781-446-949. Zapisy trwają do 24 listopada.

Cukrzyca jest chorobą metaboliczną, charakteryzującą się podwyższonym stężeniem glukozy we krwi (hiperglikemią) na skutek upośledzonego działania lub wydzielania insuliny. Niezdiagnozowana lub nieleczona powoduje np. uszkadzanie wzroku, nerek, prowadzi do wystąpienia powikłania tzw. stopy cukrzycowej.

Pocieszające jest to, że można ograniczać skutki tej choroby, jednak należy się stale kontrolować i obserwować swój organizm, wykonywać pomiary cukru we krwi oraz zapisywać wyniki pomiarów. Konieczna jest zmiana trybu życia, dbanie o właściwą dietę i ruch.

Profilaktyka pozwala zdiagnozować cukrzycę we wczesnym stadium choroby

Znajomość objawów cukrzycy oraz regularne badania profilaktyczne umożliwiają zdiagnozowanie choroby na wczesnym etapie oraz redukują ryzyko rozwoju powikłań cukrzycy.

Warto wiedzieć, że na tę chorobę szczególnie narażeni są pacjenci z otyłością, nadwagą, z powikłaniami tych chorób, nadciśnieniem, zaburzeniami metabolizmu tłuszczu oraz z cukrzycą występującą rodzinnie. Osoby z grup ryzyka powinny badać się przesiewowo raz do roku, natomiast inne osoby, po ukończeniu 45. roku życia, minimum raz na trzy lata.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świat żegna Franciszka. Tłumy wiernych na Placu św. Piotra

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski