Popowicz i Kuć brązowymi medalistami uniwersjady

Sławomir Kabat
Z dobrej strony pokazały się nasze sprinterskie sztafety, które zdobyły na uniwersjadzie w Kazaniu brązowe medale. W składach wystąpiło dwoje bydgoszczan.

<!** reklama>
Panowie (w składzie Jakub Adamski, Dariusz Kuć - Zawisza, Artur Zaczek, Kamil Kryński) w biegu rozstawnym 4x100 metrów uzyskali czas 39,29 sekundy i ulegli jedynie zespołom Ukrainy (38,56) i Japonii (39,12). Świetnie na ostatniej zmianie spisał się Kryński, który dzięki swojej walecznej postawie zapewnił naszemu zespołowi miejsce na podium. W rywalizacji kobiet Polki (Marika Popowicz - Zawisza, Weronika Wedler, Ewelina Ptak, Małgorzata Kołdej) z czasem 43,81 przegrały z bardzo silnymi Ukrainkami (42,77) i Amerykankami (43,54).
- Jestem zadowolony z występu naszych sprinterów - mówił trener zawiszan Jacek Lewandowski. - Nasze studentki biegły poraz pierwszy w takim ustawieniu z Małgorzatą Kołdej na ostatniej zmianie, a wynik też przyzwoity. Z kolei medal sprinterów uważam za sukces, tym bardziej, że Dariusz Kuć i Jakub Adamski startowali po kontuzjach.