Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz z wygraną. Kosmiczny występ Laury [zdjęcia, wideo]

Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz - Ślęza Wrocław.
Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz - Ślęza Wrocław. Dariusz Bloch
Energa Basket Liga Kobiet. W weekend odbyły się mecze 20. kolejki. Ważne zwycięstwo odniósł w niedzielę zespół Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz.

Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 69:63

Kwarty: 14:18, 18:18, 18:17, 19:10.
Basket 25: Fontaine 6, W. Sobiech 2, Eivery 5, Miškinienė 15, Michałek 11 oraz Stankiewicz 12, Alleyne 11, Zmierczak 0, Zasada 5, Poboży 2.
Ślęza: Kuczyńska 5, Drop18, Bright 9, Jasnowska 3, Jakubiuk 15 oraz Gorini 3, Stefańczyk 10.

Mecz rozpoczął się dobrze dla miejscowych, które wykorzystały straty rywalek i po 5 minutach prowadziły 10:3. Niestety, bydgoszczanki same zaczęły potem gubić piłki i do głosu doszła Ślęza (18:14 po 10 min.).

W 2. kwarcie Basket 25 długo dominował. Dzięki poprawie skuteczności rzutowej i dobrej zmianie Angeliki Stankiewicz na niespełna 2 minuty przed zejściem do szatni prowadził 32:25. I wtedy coś się zacięło. Końcowe 100 sekund tej części meczu ekipa Piotra Kulpekszy przegrała 0:11! Do przerwy wciąż traciła więc 4 oczka.

Losy wyniku rozstrzygnęły się w połowie 4. kwarty. Najpierw Stankiewicz wykorzystała dwa rzuty wolne, po chwili popisała się asystą przy „trójce” Kariny Michałek. Basket 25 odskoczył na 6 oczek i tej przewagi nie oddał już do końca.

Kosmiczne zawody rozegrała Laura Miškinienė (na zdjęciach w koszulce z nr 21), która była blisko triple-double: 15 pkt, 11 zbiórek, 9 asyst.

W środę bydgoszczanki (aktualnie 6. miejsce w tabeli) podejmą Arkę Gdynia (5. lokata). Początek o godz. 17.00, transmisja w radiu PiK.