Zawodniczki Basketu 25 próbowały walczyć, ale nie były w stanie nawiązać walki z koszykarkami PoloniiAby zobaczyć zdjęcia z meczu oraz kibiców przesuń gestem lub strzałką w prawo>>>Dariusz Bloch
W 19. kolejce Energa Basket Lidze Kobiet Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz podejmowały SKK Polonia Warszawa.

Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz - SKK Polonia Warszawa 50:78
Kwarty: 15:23, 8:22, 17:16, 10:17.
Basket 25: Michałek 17 (1x3, 7 zb), Krupa 10 (2x3, 7 zb), Wieczyńska 9 (2x3), Sobiech 5 (1x3, 7 zb), Zmierczak 4 - Kuriata 3, Jeziorna 2, Maławy, Świątkowska.
Polonia: Keys 14 (10 zb), Leszczyńska 14 (7 zb), Vintsilaiou 12, Radić 6 (10 zb), Preihs 0 - Stępień 11 (3x3), Sztąberska 9 (3x3), Siemienas 5 (1x3), Jackson 4, Kluczyńska 3 (1x3).

Po sensacyjnej wygranej w środę nad Energą Krajową Grupą Spożywczą Toruń, kibice bydgoskiej drużyny liczy na kolejną niespodziankę. Bydgoszczanki są cały czas w grze o utrzymanie.

Do 5. minuty bydgoskie koszykarki toczyły wyrównany bój z polonistkami i remisowały 10:10. Jednak do końca tej kwarty było już gorzej, szczególnie w defensywie i stąd przegrana aż 5:13.

Także przez długi czas drugiej odsłony słabo było ze skutecznością. Po ponad 4 minutach niemoc przełamała Karina Michałek, trafiając za 3 punkty. Niestety, to była chwilowa poprawa. Traciły punkty seriami, a same rzadko zdobywały kosze. W sumie w tej części gry rzuciły zaledwie 8 "oczek".

Trzecia kwarta była wyrównana jak początek meczu. Podopieczne Piotra Kulpekszy były uważne w obronie i poprawiły skuteczność. Jednak strat nie udało się odrobić.

Bydgoszczanki w ostatniej części gry nie były w stanie nawiązać walki z koszykarkami ze stolicy. Znowu słabo broniły i zawodziła je skuteczność. Nie dziwi więc wysoka przegrana.

Zobaczcie także

W następnym meczu 4 marca bydgoszczanki zagrają na wyjeździe z Eneą AZS Politechniką Poznańską.