Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz przegrywa już 0:2 w play off

Joachim Przybył
Teraz bydgoszczanki mają szanse we własnej hali zrewanżować się Arce
Teraz bydgoszczanki mają szanse we własnej hali zrewanżować się Arce Arkadiusz Wojtasiewicz
Niedziela była dużo lepsza, ale na Arkę to wciąż za mało. Jest 0:2 w ćwierćfinale play off. Teraz koszykarki Polskich Przetworów Basketu 25 Bydgoszcz spróbują ograć mistrza Polski w swojej hali.

VBW Arka Gdynia - Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz 72:63

Kwarty: 26:15, 22:18, 13:21, 11:9
ARKA: Gustafson 15 (1), 14 zb., Pavlopolou 8, Bertsch 8, Kastane 8 (1), Szymkiewicz 4 oraz Kunek 20 (4), Begić 5 (1), Bazan 4.
BASKET 25: Michałek 21 (2), Fontaine 13 (2), Eivery 12, Miskiniene 4, Zasada 0 oraz Alleyne 6, Stankiewicz 5, Sobiech 2.

Drugi mecz początkowo był w zasadzie kopią pierwszego. Arka od pierwszych minut dyktowała warunki gry, punktującym tym razem mniej z dystansu, a więcej spod kosza. W 8. minucie było już 24:10. To były znowu tylko pojedyncze wstawki niezłej obrony i skutecznego ataku, więc w 2. kwarcie przewagi Arki znowu urosła (44:25 w 17. minucie). Gospodynie zaczęły trafiać z dystansu, gdy bydgoszczanki miały z tym wielkie problemy.

Po przerwie pojawiła się nadzieja. Punktowały Michałek, Fontaine i Eivery, była poprawa w defensywie, a pod koniec 3. kwarty przewaga Arki stopniała do 7 punktów. W ostatniej kwarcie walka była wyrównana, ale bydgoszczankom zabrakło już atutów (zwłaszcza pod koszem, w zbiórkach 30:43), żeby jeszcze mocniej zagrozić faworytom.

Może lepiej będzie w bydgoskiej Arenie. Polskie Przetwory Basket 25 będzie gospodarzem meczu nr 3 w sobotę 19 marca.

W innych parach: Pszczółka AZS Lublin - Polonia Warszawa 85:51 i 82:61, PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów - Ślęza Wrocław 83:60 i 76:62, BC Polkowice - Zagłębie Sosnowiec 93:69 i 117:81.