Polonia przerwała serię bydgoskiej drużyny

LOTTO Zooleszcz Gwiazda przegrała w niedzielę w Bytomiu z Polonią 0:3 w meczu 7. kolejki LOTTO Superligi. To było pierwsze z trzech spotkań, które bydgoszczanie rozegrają w zaledwie sześć dni.

W naszej drużynie ponownie wystąpił Koreańczyk Kang Dongsoo (na zdjęciu), który w dwóch pierwszych meczach sezonu 2018/2019 zanotował bilans 3-1. Zabrakło Artura Greli, przebywającego w Australii na mistrzostwach świata juniorów. Zastąpił go wychowanek Gwiazdy Mateusz Ufnal (ligowy debiut w tym sezonie). Skład, którym do końca miesiąca dysponować będzie menedżer Zbigniew Leszczyński, uzupełnił Rosjanin Wiaczesław Burow.

Kluczowymi dla losów spotkania były wydarzenia z II seta pojedynku Antoni Gavlas - Kang Dongsoo. Koreańczyk gładko wygrał inauguracyjną partię, a w kolejnej prowadził już 5:2. Niestety, roztrwonił zaliczkę, ulegając w tej odsłonie 6:11. Czech uwierzył w siebie i do końca grał już jak natchniony.

Sytuację próbował ratować 21-letni Ufnal. Po porażkach w dwóch pierwszych setach, w kolejnym pokonał starszego o siedem lat Mateusza Gołębiewskiego. W IV odsłonie prowadził 8:5, ale potem górę wzięło doświadczenie polonisty.

Mecz w Bytomiu był pierwszym w tym sezonie, w którym nasi pingpongiści nie wywalczyli przynajmniej punktu.

W środę Gwiazda zagra na wyjeździe z Kolpingiem Jarosław, a w piątek podejmować będzie Dojlidy Białystok (18.00).

Wyniki gier:
Robert Floras - Wiaczesław Burow 3:1 (11:5, 12:14, 11:5, 11:5), Antonin Gavlas - Kang Dongsoo 3:1 (6:11, 11:6, 11:4, 11:6), Mateusz Gołębiowski - Mateusz Ufnal 3:1 (12:10, 11:8, 6:11, 11:8).