Polonia Bydgoszcz ogłosiła skład drużyny na 2020 rok [wideo]

Polonia Bydgoszcz ogłosiła skład drużyny na 2020 rok [wideo]

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Migawka z meczu PSŻ Poznań - Zooleszcz Polonia Bydgoszcz.

Migawka z meczu PSŻ Poznań - Zooleszcz Polonia Bydgoszcz. ©Waldemar Wylegalski

Andreas Lyager i Brayden McGuinness dołączyli do kadry bydgoskiej drużyny. Polonia ma 11 zawodników, ale Jerzy Kanclerz nie wyklucza, że będzie ich więcej.
Migawka z meczu PSŻ Poznań - Zooleszcz Polonia Bydgoszcz.

Migawka z meczu PSŻ Poznań - Zooleszcz Polonia Bydgoszcz. ©Waldemar Wylegalski

Transferowej bomby w Bydgoszczy nie było. - W sumie nie było nawet takich nazwisk do wzięcia - tłumaczył w czwartek prezes bydgoskiego klubu Jerzy Kanclerz. - W składach drużyn pierwszej ligi żużlowców, których można tak określić, można chyba policzyć na palcach jednej ręki.

Wiadomo, że Polonia wcześniej prowadziła rozmowy m.in. z Antonio Lindbaeckiem, ale Szwed ostatecznie przeniósł się z Grudziądza do Zielonej Góry.

Bydgoską drużynę wzmocnił natomiast - zgodnie z przewidywaniami - Andreas Lyager. 22-letni Duńczyk ostatnio regularnie ścigał się w barwach zespołu z Piły, gdzie zdobywał średnio 2,22 pkt na bieg. Kanclerz określa go jako bardzo perspektywicznego zawodnika.

Podobnie jak Brayden McGuinness. - To 19-letni Australijczyk, bardzo obiecujący zawodnik, z którym wiążemy duże nadzieje - dodał szef Polonii. - Był u nas dwa razy na treningu, wszyscy obserwatorzy bardzo go chwalili.

Poniżej link do transmisji na żywo konferencji prasowej Polonii Bydgoszcz.


Wcześniej Polonia zakontraktowała Kaia Huckenbecka i Davida Bellego oraz juniora Mateusza Błażykowskiego. Z poprzedniego składu zostali seniorzy: Kamil Brzozowski, Josh Grajczonek, Dimiti Berge i Matić Ivacić oraz dwóch młodzieżowców: Mateusz Jagła i Tomasz Orwat.

Czy to zamyka skład na 2020 rok? Raczej nie. - Chciałby przede wszystkim wzmocnić jeszcze pozycje juniorskie. Nie jest tajemnicą, że prowadzimy rozmowy z Mateuszem Tonderem, ale on najpierw musi wyjaśnić wszystkie swoje sprawy w Falubazie. Chciałbym również, by w przyszłości o sile Polonii stanowili wychowankowie, mam tu na myśli zawodników trenujących w BTŻ. Podpisaliśmy już trzyletnią umowę z Wiktorem Przyjemskim, rozmawiamy z Krzysztofem Lewandowskim - dodał prezes Polonii.

Jakie atuty ma bydgoska drużyna? - To wyrównany skład i świetna atmosfera w klubie - przekonywał Kamil Brzozowski. - Kiedy rok temu przychodziłem do Bydgoszczy, nie wiedziałem, czego się tu spodziewać. Szybko jednak zżyłem się z całym środowiskiem i dziś czuje się tu jak w domu. W Polonii zaczynamy wszystko budować właśnie od atmosfery, a ona potem buduje wynik. Mamy już jeden sukces w postaci awansu do I ligi. Teraz przed nami nowe wyzwania. Może i w drużynie nie ma tej wielkiej bomby, ale mamy wyrównany skład, w którym każdy może być liderem. Co ważne, każdy skoczy za innym w ogień i na tym możemy wiele zyskać - podkreślił żużlowiec, który również w przyszłym roku będzie sprawował funkcję kapitana drużyny.

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Aktualności sportowe

Terminarz rozgrywek

Brak danych
Niedziela, 17 listopada 2019
— Piłka nożna, — Fortuna 1 Liga, 18. kolejka 16.11.201917.11.2019
12:40 Warta Poznań 0:2 Stal Mielec
— Piłka nożna, — Regionalny PP: małopolskie, Tarnów/Brzesko - III runda 15.08.201917.11.2019
13:00 Olimpia Bucze -:- Orzeł Dębno
— Piłka nożna, — Regionalny PP: opolskie, Kluczbork-Olesno - 1/16 finału 14.11.201917.11.2019
13:00 LZS Krzywizna -:- LZS Borkowice
13:00 LZS Rożnów -:- LZS Kujakowice
13:00 LZS Zębowice -:- LZS Żytniów
— Piłka nożna, — Regionalny PP: opolskie, Opole - 1/16 finału 16.11.201917.11.2019
13:00 Groszmal Opole -:- Polonia Prószków
13:00 LKS Chmielowice -:- LZS Krasna Góra
13:00 LZS Budkowice Stare -:- Rudatom Kępa
13:00 LZS Sławice -:- SSKF KS Dąbrowa
13:00 LZS Turawa -:- LZS Kosorowice
13:00 Odra Kąty Opolskie -:- Silesius Kotórz Mały
13:00 Unia Raszowa-Daniec -:- KS Szczedrzyk
13:00 Śląsk III Łubniany-Brynica -:- Zieloni Ligota Tułowicka
— Piłka nożna, — Regionalny PP: opolskie, Kędzierzyn-Koźle-Głubczyce - 1/16 finału 17.11.201917.11.2019
13:00 Rolnik Lewice -:- Pogoń Wojnowice
13:00 Zawisza Stara Kuźnia -:- LZS Kotlarnia-Goszyce
— Piłka nożna, — Regionalny PP: opolskie, Namysłów-Brzeg - 1/16 finału 17.11.201917.11.2019
13:00 LZS Jankowice Wielkie -:- LZS Kościerzyce
13:00 Olimpia II Lewin Brzeski -:- Błękitni Przecza
13:00 Pogoń Łosiów -:- LZS II Starowice Dolne
13:00 Polonia Przylesie -:- Victoria Dobrzyń
13:00 Zryw Szydłowice -:- LZS Przylesie Dolne
— Piłka nożna, — Regionalny PP: opolskie, Nysa-Prudnik - 1/32 finału 17.11.201917.11.2019
13:00 LZS Jędrzychów -:- LZS Trzeboszowice
13:00 LZS Kępnica -:- LZS Dziewiętlice
13:00 LZS Maciejowice -:- LZS Gryżów
13:00 LZS Siestrzechowice -:- Metalowiec Łambinowice
13:00 LZS Łąka-Jodłów -:- LZS Domaszkowice
13:00 Meteor Jasienica Dolna -:- LKS Rusocin
— Piłka nożna, — Regionalny PP: opolskie, Strzelce Opolskie-Krapkowice - 1/16 finału 17.11.201917.11.2019
13:00 LZS Kadłubiec -:- Czarni Kalinów/Kalinowice
13:00 LZS Raszowa -:- Źródło Krośnica
13:00 LZS Zimna Wódka -:- Stal Zawadzkie
13:00 Sokół Leśnica -:- Jedność Rozmierka
— Piłka nożna, — Regionalny PP: opolskie, Kędzierzyn-Koźle-Głubczyce - 1/8 finału 16.11.201924.11.2019
13:00 FC Pilszcz -:- Orzeł Branice
13:00 Pogranicze Mokre -:- Górnik Babice
13:00 Polonia Ściborzyce Wielkie -:- LZS Lisięcice
13:00 Ruch Steblów -:- Śląsk Reńska Wieś
13:00 TKKF Blachowianka Kędzierzyn-Koźle -:- KS Cisowa (Kędzierzyn-Koźle)
— Piłka nożna, — Regionalny PP: opolskie, Kluczbork-Olesno - 1/8 finału 17.11.201924.11.2019
13:00 KS Bodzanowice -:- LZS Uszyce
13:00 LZS Polanowice (k. Kluczborka) -:- Stobrawa Ligota Dolna
13:00 LZS Radawie -:- LZS Rudniki
13:00 LZS Radłów -:- Stobrawa Wachowice
13:00 Rolnik Wierzbica Górna -:- LKS Krzywiczyny
— Piłka nożna, — Regionalny PP: opolskie, Namysłów-Brzeg - 1/8 finału 17.11.201924.11.2019
13:00 LZS Smarchowice Wielkie -:- Agroplon II Głuszyna
13:00 LZS Łączany -:- Widawa Wilków
13:00 Orzeł Olszanka -:- LZS Skarbimierz
13:00 Polonia Domaszowice -:- Orły Woskowice Małe
13:00 Widawka Lubska -:- LZS Starościn
— Piłka nożna, — Regionalny PP: opolskie, Nysa-Prudnik - 1/16 finału 16.11.201924.11.2019
13:00 Delta Bielice -:- LZS Polski Świętów
13:00 LZS Przechód -:- LZS Gościce
13:00 LZS Włodary-Węża -:- LZS Ścinawa Nyska
13:00 LZS Zawada (k. Prudnika) 0:3 LZS Dytmarów
13:00 LZS Łąka Prudnicka 0:3 LZS Ligota Bialska-Radostynia
— Piłka nożna, — Regionalny PP: opolskie, Nysa-Prudnik - 1/8 finału 17.11.201901.12.2019
13:00 LZS Ligota Bialska-Radostynia -:- LZS Dytmarów
13:00 LZS Lubrza -:- Farmer Szonów
13:00 LZS Rzepce -:- Sudety Moszczanka
13:00 Partyzant Kazimierz -:- Polonia Biała
— Piłka nożna, — Regionalny PP: opolskie, Opole - 1/8 finału 17.11.201924.11.2019
13:00 LZS Grodziec (k. Ozimka) -:- LZS Grudzice (Opole)
13:00 LZS II Przywory -:- Agra Zawada (k. Opola)
13:00 Polonia Karłowice -:- LZS Wrzoski
— Piłka nożna, — Regionalny PP: opolskie, Strzelce Opolskie-Krapkowice - 1/8 finału 17.11.201924.11.2019
13:00 LZS Kórnica-Nowy Dwór -:- KS II Żywocice-Krapkowice
13:00 LZS Staniszcze Wielkie -:- Błękitni Jaryszów
13:00 LZS Stradunia -:- LZS Łowkowice
13:00 LZS Strzeleczki -:- Victoria Żyrowa
13:00 Rzemiosło Dziewkowice -:- LZS Izbicko
13:00 ZKS Górażdże -:- LZS Dąbrówka Górna
— Piłka nożna, — 2. liga, 18. kolejka 16.11.201917.11.2019
13:00 Pogoń Siedlce 2:1 Stal Rzeszów
13:05 Znicz Pruszków 2:1 GKS Katowice
— Piłka nożna, — CLJ U-17 grupa A, 14. kolejka 15.11.201917.11.2019
17:00 Znicz Pruszków U-17 -:- Ursus Warszawa U-17
18:00 MKS Polonia Warszawa U-17 -:- Naki Olsztyn U-17
— Piłka nożna, — CLJ U-15 grupa D, 14. kolejka 15.11.201917.11.2019
15:00 Akademia Piłkarska 21 U-15 -:- Stal Rzeszów U-15
— Piłka nożna, — CLJ, 15. kolejka 16.11.201917.11.2019
12:00 Cracovia U-18 -:- UKS SMS Łódź U-18
12:00 Górnik Zabrze U-18 -:- Zagłębie Lubin U-18
12:00 Śląsk Wrocław U-18 -:- Gwarek Zabrze U-18
— Piłka nożna, — Eliminacje Euro 2020, Grupa A
18:00 Bułgaria 1:0 Czechy
18:00 Kosowo 0:4 Anglia
— Piłka nożna, — Eliminacje Euro 2020, Grupa B
15:00 Luksemburg 0:2 Portugalia
15:00 Serbia 2:2 Ukraina
— Piłka nożna, — Eliminacje Euro 2020, Grupa H
20:45 Albania -:- Francja
20:45 Andora -:- Turcja
20:45 Mołdawia -:- Islandia
— Siatkówka, — Liga Siatkówki Kobiet, 5. kolejka 15.11.201920.11.2019
15:00 Developres SkyRes Rzeszów 3:0 Budowlani Łódź
Poniedziałek, 18 listopada 2019
— Piłka nożna, — Eliminacje Euro 2020, Grupa D
20:45 Gibraltar -:- Szwajcaria
20:45 Irlandia -:- Dania
— Piłka nożna, — Eliminacje Euro 2020, Grupa J
20:45 Liechtenstein -:- Bośnia i Hercegowina
20:45 Włochy -:- Armenia
20:45 Grecja -:- Finlandia
— Piłka nożna, — Eliminacje Euro 2020, Grupa F
20:45 Hiszpania -:- Rumunia
20:45 Malta -:- Norwegia
20:45 Szwecja -:- Wyspy Owcze
Wtorek, 19 listopada 2019
— Piłka nożna, — Eliminacje Euro 2020, Grupa G
20:45 Macedonia Północna -:- Izrael
20:45 Polska -:- Słowenia
20:45 Łotwa -:- Austria
— Piłka nożna, — Eliminacje Euro 2020, Grupa C
20:45 Holandia -:- Estonia
20:45 Niemcy -:- Irlandia Północna
— Piłka nożna, — Eliminacje Euro 2020, Grupa E
20:45 Słowacja -:- Azerbejdżan
20:45 Walia -:- Węgry
— Piłka nożna, — Eliminacje Euro 2020, Grupa I
20:45 Belgia -:- Cypr
20:45 San Marino -:- Rosja
20:45 Szkocja -:- Kazachstan
Piątek, 22 listopada 2019
— Piłka nożna, — Fortuna 1 Liga, 19. kolejka 23.11.201924.11.2019
16:30 Wigry Suwałki -:- Stal Mielec
18:00 Miedź Legnica -:- Sandecja Nowy Sącz
18:00 Podbeskidzie Bielsko-Biała -:- Chojniczanka Chojnice
18:00 Puszcza Niepołomice -:- Odra Opole
— Piłka nożna, — Liga hiszpańska, 14. kolejka 23.11.201924.11.2019
21:00 Levante UD -:- RCD Mallorca
— Piłka nożna, — Liga francuska, 14. kolejka 22.11.201924.11.2019
20:45 Paris Saint-Germain -:- OSC Lille
— Piłka nożna, — PKO Ekstraklasa, 16. kolejka 22.11.201924.11.2019
18:00 Górnik Zabrze -:- Wisła Płock
20:30 Lech Poznań -:- Piast Gliwice
— Piłka nożna, — Liga niemiecka, 12. kolejka 23.11.201923.11.2019
20:30 Borussia Dortmund -:- SC Paderborn
Sobota, 23 listopada 2019
— Piłka nożna, — Fortuna 1 Liga, 19. kolejka 23.11.201924.11.2019
12:40 GKS Bełchatów -:- Warta Poznań
16:00 Olimpia Grudziądz -:- Zagłębie Sosnowiec
17:00 Bruk-Bet Termalica Nieciecza -:- Chrobry Głogów
17:00 GKS Tychy -:- GKS Jastrzębie
— Piłka nożna, — Regionalny PP: mazowieckie, Warszawa - 1/2 finału 23.11.201923.11.2019
12:00 Drukarz Warszawa -:- Mszczonowianka Mszczonów
12:00 Victoria Sulejówek -:- Błonianka Błonie
— Piłka nożna, — 2. liga, 19. kolejka 23.11.201924.11.2019
12:00 Resovia -:- Pogoń Siedlce
13:00 Elana Toruń -:- Błękitni Stargard
13:00 Garbarnia Kraków -:- Skra Częstochowa
13:00 Lech II Poznań -:- Górnik Łęczna
13:00 Stal Stalowa Wola -:- Znicz Pruszków
13:00 Legionovia Legionowo -:- Stal Rzeszów
16:00 Górnik Polkowice -:- Olimpia Elbląg
18:00 GKS Katowice -:- Gryf Wejherowo
— Piłka nożna, — Regionalny PP: śląskie, Częstochowa - 1/2 finału 09.10.201923.11.2019
13:00 Czarni Starcza -:- Raków II Częstochowa
— Piłka nożna, — Regionalny PP: śląskie, Bielsko-Biała - finał 23.11.201923.11.2019
12:00 Spójnia Landek -:- LKS Czaniec
— Piłka nożna, — Regionalny PP: śląskie, Racibórz - 1/2 finału 23.11.201923.11.2019
13:00 Naprzód Zawada (Wodzisław Śląski) -:- Dąb Gaszowice
13:00 Zameczek Czernica -:- Unia Turza Śląska
— Piłka nożna, — Regionalny PP: śląskie, Rybnik - 1/2 finału 23.11.201929.02.2020
13:00 Polonia Łaziska Rybnickie -:- Unia Książenice
— Piłka nożna, — CLJ, 16. kolejka 23.11.201924.11.2019
11:00 Cracovia U-18 -:- Zagłębie Lubin U-18
11:00 Pogoń Szczecin U-18 -:- Arka Gdynia U-18
12:00 Escola Varsovia U-18 -:- UKS SMS Łódź U-18
12:00 Jagiellonia Białystok U-18 -:- Lechia Gdańsk U-18
12:00 Legia Warszawa U-18 -:- Hutnik Kraków U-18
12:00 Śląsk Wrocław U-18 -:- Wisła Kraków U-18
— Piłka nożna, — Liga angielska, 13. kolejka 22.11.201924.11.2019
13:30 West Ham United -:- Tottenham Hotspur
16:00 AFC Bournemouth -:- Wolverhampton Wanderers
16:00 Arsenal Londyn -:- Southampton FC
16:00 Brighton & Hove Albion -:- Leicester City
16:00 Crystal Palace -:- Liverpool FC
16:00 Everton FC -:- Norwich City
16:00 Watford FC -:- Burnley FC
18:30 Manchester City -:- Chelsea Londyn
— Piłka nożna, — Liga hiszpańska, 14. kolejka 23.11.201924.11.2019
13:00 CD Leganes -:- FC Barcelona
16:00 Real Betis Sewilla -:- Valencia CF
18:30 Granada CF -:- Atletico Madryt
21:00 Real Madryt -:- Real Sociedad
— Piłka nożna, — Liga francuska, 14. kolejka 22.11.201924.11.2019
17:30 Olympique Lyon -:- OGC Nice
20:00 Amiens SC -:- RC Strasbourg
20:00 Angers SCO -:- Nimes Olympique
20:00 Dijon FCO -:- Stade Rennais
20:00 FC Metz -:- Stade de Reims
20:00 Stade Brestois -:- FC Nantes
— Piłka nożna, — PKO Ekstraklasa, 16. kolejka 22.11.201924.11.2019
15:00 Korona Kielce -:- Raków Częstochowa
17:30 Pogoń Szczecin -:- Legia Warszawa
20:00 Lechia Gdańsk -:- ŁKS Łódź
— Piłka nożna, — Liga niemiecka, 12. kolejka 23.11.201923.11.2019
15:30 Bayer Leverkusen -:- SC Freiburg
15:30 Eintracht Frankfurt -:- VfL Wolfsburg
15:30 Fortuna Duesseldorf -:- Bayern Monachium
15:30 Union Berlin -:- Borussia Moenchengladbach
15:30 Werder Brema -:- Schalke 04 Gelsenkirchen
18:30 RB Lipsk -:- FC Koeln
— Piłka nożna, — Liga włoska, 13. kolejka 24.11.201924.11.2019
15:00 Atalanta Bergamo -:- Juventus Turyn
18:00 AC Milan -:- SSC Napoli
20:45 Torino FC -:- Inter Mediolan