Na terenie PBŚ stanęło 19 takich urządzeń. Od początku tego miesiąca pracownicy i studenci Politechniki Bydgoskiej mogą czerpać z nich wodę.
Jak informuje uczelnia, sprzęt zainstalowany na PBŚ umożliwia pobór zarówno wody niegazowanej, jak i gazowanej. Przed oddaniem dystrybutorów do użytku woda została przebadana.
- Bydgoska kranówka jest bardzo dobrej jakości, nawet lepsza od wody butelkowanej, co potwierdzają regularnie prowadzone badania - podkreśla Stanisław Drzewiecki, prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy sp. z o. o. - Kranówka w Bydgoszczy to woda średniozmineralizowana, co oznacza, że dostarcza wielu niezbędnych dla zdrowia minerałów, ale jednocześnie jej spożywanie nie wymaga konsultacji lekarskich, tak jak w przypadku wód wysokozmineralizowanych czy uzdrowiskowych.
W ramach popularyzacji picia wody bydgoskiej pracownicy uczelni otrzymują butelki wielokrotnego użytku.
- Wspólnie ze spółką MWiK zachęcamy społeczność akademicką naszej uczelni do zmiany przyzwyczajeń i do picia kranówki - mówi prof. dr hab. inż. Marek Adamski, rektor Politechniki Bydgoskiej. - To woda dobrej jakości i dostępna bezpłatnie dla studentów oraz pracowników. Ważny jest także aspekt ekologiczny. Ograniczając zużycie wody butelkowanej, produkujemy mniej plastikowych odpadów. W okresie letnim na potrzeby uczelni wykorzystywaliśmy dotychczas ponad 20 tys. butelek wody.
Jak przygotować się do wakacyjnej podróży? Podstawowe zasady
