Prognoza pogody - jesień 2018. Polska znalazła się pod wpływem wyżu, który przyniósł do nas ciepłe powietrze z południa. W kolejnych dniach będziemy cieszyli się letnią aurą, ale nie potrwa to długo...
Prognoza pogody - jesień 2018
W piątek, 21 września, w Polsce będzie bardzo ciepło. W niektórych częściach kraju temperatura wyniesie nawet 29 stopni Celsjusza.
Niestety gorącą, letnią aurą nie będziemy mogli się cieszyć w weekend. Według prognozy pogody, już w piątek (godziny wieczorne) od zachodu do Polski wkroczy front atmosferyczny, który przyniesie opady deszczu, burze oraz ochłodzenie. Można powiedzieć, że jesień przegoni lato niemal "punktualnie". Kalendarzowa jesień rozpoczyna się bowiem w niedzielę, 23 września.
Prognoza pogody - wrzesień 2018, jesień przegoni lato
Centrum układu niskiego ciśnienia będzie wędrować przez Skandynawię w kierunku wschodnim. W Norwegii zapowiadane są opady deszczu ze śniegiem. W Polsce natomiast możemy spodziewać się w piątek oraz w nocy z piątku na sobotę wyładowań atmosferycznych, opadów deszczu oraz ochłodzenia.
Symulację przechodzenia frontu atmosferycznego można prześledzić na tej interaktywnej mapie portalu windy.com
W weekend pogoda będzie jesienna. W sobotę termometry w ciągu dnia pokażą 15-17 stopni Celsjusza. Może jeszcze popadać deszcz. W niedzielę, 23 września - w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni - w Polsce powinno już być słonecznie, ale nie ma co liczyć na wysoką temperaturę. Termometry pokażą 16-19 stopni Celsjusza.
Przeczytaj:
Waloryzacja 2019 [TABELA]. Ile wyniosą emerytury i renty po podwyżkach?
Długoterminowa prognoza pogody na jesień 2018
Jakiej pogody możemy spodziewać się jesienią? Długoterminowa prognoza pogody na jesień 2018 mówi, że w październiku spodziewać się możemy ciepłych dni - średnia temperatura może być wyższa niż w poprzednich latach. Model pogodowy, który kończy prognozowanie na 27 września (czwartek) wskazuje jednak, że przynajmniej do tego dnia w Polsce będzie chłodno i temperatura nie przekroczy 20 stopni C w znacznej części kraju.
Zobacz:
Jak zbierać grzyby? Tego nigdy nie rób na grzybobraniu! [porady]
Wyładowania atmosferyczne można śledzić na mapie portalu blitzortung.org
(źródło: blitzortung.org)
Zobacz również: FLESZ: Jak nie zatruć się grzybami