Emerytury ZUS 2019. Waloryzacja emerytur i rent [TABELA, WYLICZENIA NETTO]

sierZaktualizowano 
Waloryzacja 2019. Kwotowa waloryzacja emerytur od marca 2019 oznacza, że emerytura wzrośnie minimum o 70 złotych brutto. Jeżeli z procentowej waloryzacji wychodzi wyższa stawka, to kwotowa nie obowiązuje. ➤ Zobacz w galerii o ile wzrosną emerytury ➤
Emerytury i renty w 2019 r. - zobacz, jakie są podwyżki po waloryzacji od marca 2019 roku. O ile wzrosną renty i emerytury? Zobacz obliczenia brutto dla przykładowych świadczeń i netto (bez podatku) dla najniższej emerytury. AKTUALIZACJA: Od marca 2019 roku obowiązuje też kwotowa waloryzacja dla najniższych emerytur. [Kwotowa waloryzacja emerytur 2019 r. - podwyżki emerytur, wskaźnik waloryzacji na 2019 rok, TABELA].

Waloryzacja 2019. Wiadomo już, na jakie podwyżki mogą liczyć emeryci i renciści. Resort wylicza wzrost rent i emerytur biorąc pod uwagę inflację w gospodarstwach emeryckich oraz realny wzrost płac w roku poprzedzającym waloryzację. Od 1 marca 2019 r. wskaźnik waloryzacji wyniesie nie 3,26 proc. - jak wstępnie zakładał rząd, a 2,86 proc.!

Kwotowa waloryzacja w 2019 roku

Minister Elżbieta Rafalska zapowiedziała jednak nowy mechanizm waloryzacji emerytur i rent dla niższych świadczeń - kwotową waloryzację. Na czym będzie ona polegać?

Rząd zakłada, że dana emerytura w marcu 2019 r. nie mogłaby wzrosnąć o mniej niż o 56 zł netto (70 zł brutto)

Osoby pobierające niskie renty i emerytury dostaną więcej pieniędzy! Jak to przełoży się na renty i emerytury? Jaka podwyżka czeka świadczeniobiorców? ZOBACZ w GALERII PONIŻEJ:

Podwyżka rent i emerytur od marca 2019. [TABELA, WALORYZACJA...

Kwotowa waloryzacja już w 2019 r. dla najniższych emerytur

Rząd zakłada, że dana emerytura w marcu 2019 r. nie mogłaby wzrosnąć o mniej niż o 56 zł netto (70 zł brutto). Procentowa waloryzacja (2,86 proc.) będzie zatem obowiązywała świadczenia powyżej tego pułapu.

Waloryzacja 2019. O ile wzrosną emerytury i renty

Waloryzacja rent i emerytur zostanie przeprowadzona jak zawsze w marcu. Rząd Prawa i Sprawiedliwości ma w przyszłym roku zaplanowane ponad 8 miliardów złotych na waloryzację emerytur i rent.

Dokładne wyliczenia "podwyżek" dla różnych świadczeń znajdziesz tutaj ➤ Waloryzacja emerytur i rent w 2019. Rząd podał nową kwotę!

Emerytury 2019 - netto (najniższa emerytura bez podatku)

- Zmiany mają na celu poprawę sytuacji osób, które dziś pobierają najniższe świadczenia emerytalno-rentowe - informuje ministerstwo.

Waloryzacja w 2019 roku zakłada podwyższenie najniższych świadczeń odpowiednio:

  • do 1 100 zł brutto (w przypadku najniższej emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renty rodzinnej i renty socjalnej). To oznacza świadczenie w wysokości 934.6 zł netto.
  • do 825 zł brutto (w przypadku najniższej renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy).

To oznacza, że najniższa emerytura wzrośnie od 1 marca o 70,20 zł, z kwoty 1029,80 zł do kwoty 1100 zł. Przeciętna renta z tytułu niezdolności do pracy z FUS wzrośnie o ok. 49,54 zł z kwoty 1732,21 zł do kwoty 1781,75 zł, natomiast przeciętna renta rodzinna z FUS wzrośnie o ok. 57,14 zł – z kwoty 1997,85 zł do 2054,99 zł

Kwotowa waloryzacja emerytur i rent 2019. Korzystna dla wielu

- Na pewno jest spora grupa osób, która według tych zasad skorzysta, bo ma świadczenia podwyższone o ponad 6,8 proc., a nie tak jak waloryzacja ustawowa, która mówi, że mogliśmy się spodziewać waloryzacji na poziomie 3,26 proc. - stwierdziła jakiś czas temu minister Rafalska. (Ostatecznie wskaźnik zmieniono do 2,86 proc., odbije się to więc na osobach pobierających wyższe świadczenia, które nie "łapą się" na waloryzację kwotową).

Juventus - Ajax. Transmisja w TV i ONLINE. Kiedy mecz?

Strajk nauczycieli w SP 32 w Bydgoszczy (8.04.2019): WIDEO

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 293

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-03-31T15:58:34 02:00, ela ela:

koledzy emeryci nie glosujcie na tych ktozy sobie znas rzartuja i daja po 20zl nawet zebrak ma wiecej wstyd i chanba temu rzadowi i tak bedzie z 13sta emerytora to sa klamcy ja na nich nie zaglosuje nigdy nigdy nigdy

2019-05-01T09:52:25 02:00, Gość:

Ortografia

2019-05-01T10:36:53 02:00, Gość:

Tak.Ortografia! Nie pisz nic bo się nie da tego czytać

2019-05-07T10:35:52 02:00, pleban pragnie dupy:

mam w dupie twoja ortografie tu trzeba walczyc z PIS i z ich ciemnym klerem aby na nich napluć na te faszystowskie gnidy

Głosujmy na Patologiczną Organizacje napewno dostaniemy WIĘCEJ

EMERYT

p
pleban pragnie dupy
2019-03-31T15:58:34 02:00, ela ela:

koledzy emeryci nie glosujcie na tych ktozy sobie znas rzartuja i daja po 20zl nawet zebrak ma wiecej wstyd i chanba temu rzadowi i tak bedzie z 13sta emerytora to sa klamcy ja na nich nie zaglosuje nigdy nigdy nigdy

2019-05-01T09:52:25 02:00, Gość:

Ortografia

2019-05-01T10:36:53 02:00, Gość:

Tak.Ortografia! Nie pisz nic bo się nie da tego czytać

mam w dupie twoja ortografie tu trzeba walczyc z PIS i z ich ciemnym klerem aby na nich napluć na te faszystowskie gnidy

k
kler to robaki
2019-05-01T06:57:20 02:00, Gość:

Ja jako emerytka, jestem zadowolona, nie mam wysokiej, pomimo 41 lat pracy , otrzymuje 1560 zł na rękę i nie wypisuje, że mi nie starcza. To ile byście chcieli otrzymywać jak ministrowie? Były takie czasy, że zarabiali się mało, to teraz są tego skutki, niski kapitał początkowy, to niska emerytura..

PIS daje niskie emerytury bo musi ukrasc kase dla ich ukochanego pedofilskiego kleru

m
mohery to kurwy
2019-03-31T07:53:10 02:00, Ta Grażyna:

Ja pod koniec marca dopiero dostałam decyzję ZUS. Wszystko tam jest. Jednak i tak jestem niezadowolona. To wciąż za mało by żyć w Polsce z emerytury tylko. Wszystko drożeje. Lepiej by było gdyby nie pobierano podatku od emerytury. I podnieśli kwotę wolną ale dla wszystkich ale na to ich nie stać bo dług rząd ma coraz większy a teraz to tylko kiełbasa wyborcza. Głosujcie dalej na PiS to wam pokaże jak żyć i oczywiście nie zapomni dodać jak było za PO bo to ich stała śpiewka.

2019-05-01T07:10:58 02:00, Gość:

Zaniku pamięci masz kobieto, a jak było za PO? Nic nikomu nie dali tylko sobie okradając kraj.i nie wypisuj trollu POwski glupot....PIS to najlepszy rząd z wszystkich jakie były w Polsce!!!

2019-05-01T15:57:21 02:00, Gall:

Ale ty jesteś jebnięty!!!

PISuary to jebnięte szmaty katolickie na wyborach pokazemy tym pedofilskim ścierwom z kruchty ze faszyzm nie przejdzie na Ziemi, tej Ziemi

k
kaczynski złodziej
2019-03-31T07:53:10 02:00, Ta Grażyna:

Ja pod koniec marca dopiero dostałam decyzję ZUS. Wszystko tam jest. Jednak i tak jestem niezadowolona. To wciąż za mało by żyć w Polsce z emerytury tylko. Wszystko drożeje. Lepiej by było gdyby nie pobierano podatku od emerytury. I podnieśli kwotę wolną ale dla wszystkich ale na to ich nie stać bo dług rząd ma coraz większy a teraz to tylko kiełbasa wyborcza. Głosujcie dalej na PiS to wam pokaże jak żyć i oczywiście nie zapomni dodać jak było za PO bo to ich stała śpiewka.

2019-05-01T07:10:58 02:00, Gość:

Zaniku pamięci masz kobieto, a jak było za PO? Nic nikomu nie dali tylko sobie okradając kraj.i nie wypisuj trollu POwski glupot....PIS to najlepszy rząd z wszystkich jakie były w Polsce!!!

2019-05-01T15:57:21 02:00, Gall:

Ale ty jesteś jebnięty!!!

2019-05-02T07:29:37 02:00, Gość:

do Gall :co to za słownictwo prostaku.

PIS to moherowe chwasty faszystowskie trzeba poddac ich eutanazji lub aborcji bio na tyl te mędy katolickie zasluzyly

P
PIS rząd dla plebsu

A ja tymczasem zachecam do głosowania w nastepujacy sposob zeby skutecznie zwalczyc wrogi nam Torun i wrogie nam klerykalne robactwo. Do Sejmu i Senatu na PO zeby PiS nie panoszył sie razem z ich ukochanym pedofilskim klerem katolickim w naszej nowoczesnej, europejskiej metropolii. Ani grosza z budżetu miasta na bogaty, tłusty, chciwy kler, ich wyuzdane zachcianki i ich marmurowe smoleńskie pomniki. Czemu nie stawia się takich wypasionych pomnikow ofiarom kazdej zwyklej katastrofy lotniczej? Czy ofiary które zginely w katastrofie w Lasku Kabackim sa gorsze od tych których na śmierc posłała obsesyjna mania Lecha Kaczora żeby koniecznie „odfajkowac” swój kolejny nadęty wiec wyborczy w Katyniu?

G
Gość
2019-03-31T07:53:10 02:00, Ta Grażyna:

Ja pod koniec marca dopiero dostałam decyzję ZUS. Wszystko tam jest. Jednak i tak jestem niezadowolona. To wciąż za mało by żyć w Polsce z emerytury tylko. Wszystko drożeje. Lepiej by było gdyby nie pobierano podatku od emerytury. I podnieśli kwotę wolną ale dla wszystkich ale na to ich nie stać bo dług rząd ma coraz większy a teraz to tylko kiełbasa wyborcza. Głosujcie dalej na PiS to wam pokaże jak żyć i oczywiście nie zapomni dodać jak było za PO bo to ich stała śpiewka.

2019-05-01T07:10:58 02:00, Gość:

Zaniku pamięci masz kobieto, a jak było za PO? Nic nikomu nie dali tylko sobie okradając kraj.i nie wypisuj trollu POwski glupot....PIS to najlepszy rząd z wszystkich jakie były w Polsce!!!

2019-05-01T15:57:21 02:00, Gall:

Ale ty jesteś jebnięty!!!

do Gall :co to za słownictwo prostaku.

G
Gall
2019-03-31T07:53:10 02:00, Ta Grażyna:

Ja pod koniec marca dopiero dostałam decyzję ZUS. Wszystko tam jest. Jednak i tak jestem niezadowolona. To wciąż za mało by żyć w Polsce z emerytury tylko. Wszystko drożeje. Lepiej by było gdyby nie pobierano podatku od emerytury. I podnieśli kwotę wolną ale dla wszystkich ale na to ich nie stać bo dług rząd ma coraz większy a teraz to tylko kiełbasa wyborcza. Głosujcie dalej na PiS to wam pokaże jak żyć i oczywiście nie zapomni dodać jak było za PO bo to ich stała śpiewka.

2019-05-01T07:10:58 02:00, Gość:

Zaniku pamięci masz kobieto, a jak było za PO? Nic nikomu nie dali tylko sobie okradając kraj.i nie wypisuj trollu POwski glupot....PIS to najlepszy rząd z wszystkich jakie były w Polsce!!!

Ale ty jesteś jebnięty!!!

G
Gość
2019-05-01T10:12:08 02:00, Jupik:

To co robi pis jest skrajnie niesprawiedliwe.Zabierają tym,którzy więcej wypracowali,aby dać tym którzy mają mniej.W pierwszej kolejności powinni zwaloryzować emerytury wskaźnikiem,który odzwierciedla inflację,wzrost cen.Nikomu nie jest potrzebna 13 emerytura,kosztem obniżenia podstawowego świadczenia.

2019-05-01T10:39:36 02:00, Gość:

Oczywiście, że masz rację, myślę tak samo jak Ty, ale kto nas słucha?

ZGADZAM SIĘ W 100%

G
Gość
2019-05-01T10:12:08 02:00, Jupik:

To co robi pis jest skrajnie niesprawiedliwe.Zabierają tym,którzy więcej wypracowali,aby dać tym którzy mają mniej.W pierwszej kolejności powinni zwaloryzować emerytury wskaźnikiem,który odzwierciedla inflację,wzrost cen.Nikomu nie jest potrzebna 13 emerytura,kosztem obniżenia podstawowego świadczenia.

Oczywiście, że masz rację, myślę tak samo jak Ty, ale kto nas słucha?

G
Gość
2019-03-31T15:58:34 02:00, ela ela:

koledzy emeryci nie glosujcie na tych ktozy sobie znas rzartuja i daja po 20zl nawet zebrak ma wiecej wstyd i chanba temu rzadowi i tak bedzie z 13sta emerytora to sa klamcy ja na nich nie zaglosuje nigdy nigdy nigdy

2019-05-01T09:52:25 02:00, Gość:

Ortografia

Tak.Ortografia! Nie pisz nic bo się nie da tego czytać

J
Jupik

To co robi pis jest skrajnie niesprawiedliwe.Zabierają tym,którzy więcej wypracowali,aby dać tym którzy mają mniej.W pierwszej kolejności powinni zwaloryzować emerytury wskaźnikiem,który odzwierciedla inflację,wzrost cen.Nikomu nie jest potrzebna 13 emerytura,kosztem obniżenia podstawowego świadczenia.

G
Gość

PiS daje nierobom i dzieciorobom ale nie emerytom

G
Gość
2019-03-31T15:58:34 02:00, ela ela:

koledzy emeryci nie glosujcie na tych ktozy sobie znas rzartuja i daja po 20zl nawet zebrak ma wiecej wstyd i chanba temu rzadowi i tak bedzie z 13sta emerytora to sa klamcy ja na nich nie zaglosuje nigdy nigdy nigdy

Ortografia

G
Gość
2019-04-25T08:47:31 02:00, Gość:

Ja nie narzekam ZUS OBLICZA BARDZO SPRAWIEDLIWIE ---KAŻDEMU TAK JAK PRACOWAŁ. MAŁO PRACOWAŁEŚ MASZ MAŁĄ EMERYTURĘ!!!

I tak powinno byc. Co mają powiedzieć ludzie pracujący dla ktsju po 50 lat? Ich die karze dając jak najmniej bo maja powyżej tysiaca zlotych.Wreszcie, jsk maja sie czuc Polacy ktorzy przepracoeali kilkadziesiat lat w budzetowce i maja tyle samo co ludzie ,ktorzy nie skalali sie praca badz pracoeali kilka lat? Co to za kraj ,w ktorym placi sie za nierobstwo

Czy ci ktorzy pracuja na rzesze leniow tp FRAJERZY!!!!!!?????

Dodaj ogłoszenie