MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podpisano umowę na remont ulicy Łęczyckiej w Bydgoszczy. Prace ruszą niebawem

Jarosław Więcławski
Jarosław Więcławski
Stan nawierzchni ul. Łęczyckiej po pracach przy Fordońskiej pozostawia wiele do życzenia.
Stan nawierzchni ul. Łęczyckiej po pracach przy Fordońskiej pozostawia wiele do życzenia. Tomasz Czachorowski
Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy poinformował we wtorek (16 kwietnia), że podpisał umowę z wykonawcą, który przeprowadzi remont ulicy Łęczyckiej. Wkrótce pojawi się tam nowa nawierzchnia i chodniki, a w ramach prac przebudowane zostaną również wjazdy na posesje.

Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag. Koszt całego zadania to ponad 7,5 mln zł. Od dnia podpisania umowy wykonawca ma 170 dni na realizację inwestycji. Prace mają zakończyć się jesienią 2024 roku. Jak przekazał ZDMiKP, dokumentacja jest gotowa i trwa przygotowanie czasowej organizacji ruchu. Informacje o zmianach pojawią się w kolejnych komunikatach.

– Zadanie obejmuje remont ulicy Łęczyckiej na odcinku od ulicy Kamiennej do ulicy Curie-Skłodowskiej oraz od ulicy Curie-Skłodowskiej do ulicy Fordońskiej. W ramach realizowanych robót wymienione zostaną krawężniki oraz przebudowany zostanie chodnik po stronie zachodniej - w stronę Kamiennej. Wyremontowane zostaną wjazdy na posesję wzdłuż ulicy Łęczyckiej na odcinku od ulicy Bocznej do ulicy Curie-Skłodowskiej – informują drogowcy.

Na chodnikach układane będą nowe betonowe płyty. Przy przejściach dla pieszych stosowane będą elementy strukturalne ułatwiające orientację osobom niewidomym i niedowidzącym. Na koniec odtworzone zostanie oznakowanie poziome.

W ramach inwestycji dodatkowo przebudowany będzie fragment ulicy Kamiennej poprzez wydłużenie lewoskrętu na skrzyżowaniu z Łęczycką, co będzie wymagało przestawienia kilku latarni. Rozwiązanie ma upłynnić ruch na trasie WZ i poprawić bezpieczeństwo. Samochody skręcające w lewo nie będą blokować pasa ruchu przeznaczonego do jazdy na wprost.

Zadanie nie obejmuje przebudowy skrzyżowania Łęczyckiej z Curie-Skłodowskiej oraz chodnika po wschodniej stronie ulicy. Wynika to z tego, że planowana jest tam budowa ciągu pieszo-rowerowego. Ten ma połączyć się z przygotowywaną trasą w ciągu ul. Curie-Skłodowskiej. W przypadku tej inwestycji trwają prace projektowe.

Nawierzchnia ul. Łęczyckiej w ostatnich latach mocno ucierpiała, co ma związek z prowadzoną od września 2021 roku budową dwóch nowych mostów nad Brdą oraz prowadzonymi w ramach inwestycji pracami na ul. Fordońskiej. Po przebudowie planowane są zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na tym odcinku.

Opracowaliśmy korektę trasy uwzględniającą wydłużenie linii nr 67 do rozbudowanego skrzyżowania ulic Fordońskiej i Łęczyckiej, które stało się ważnym węzłem przesiadkowym. Zmianę wprowadzimy wraz z zakończeniem prac na ul. Łęczyckiej – przekazał ZDMiKP.

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera