Po zaciętym boju Delecta odniosła kolejne zwycięstwo

Marcin Karpiński, fot. Tymon Markowski
Z outsaiderem PlusLigi, Wkręt-metem AZS Częstochowa, Delecta zdobyła kolejne trzy punkty. Ale od połowy meczu jej wygrana nie była tak pewna.

<!** Image 3 align=none alt="Image 200893" sub="Dawid Konarski (z prawej) w najważniejszym momencie stanął na wysokości zadania i został MVP meczu w Częstochowie. Fot. Tymon Markowski">

Na pierwszą przerwę techniczną nasi siatkarze zeszli z prowadzeniem 8:5, a po chwili przewaga wzrosła do sześciu „oczek”. Delecta kontrolowała przebieg seta (kilka asów serwisowych) i wygrała pewnie do 17.<!** reklama>

W drugiej odsłonie było podobnie, a w końcówce rozegrał się Dawid Konarski i gospodarze byli bezradni.

- Delecta lepiej grała zagrywką i była bardziej skoncentrowana - stwierdził gracz AZS Andrzej Stelmach. Gospodarze, w barwach których brakowało kontuzjowanego Dawida Murka, przebudzili się jednak w trzeciej partii. A wraz z nimi miejscowi kibice. Zaczęła się szaleńcza walka o każdą piłkę. Bydgoszczanom przede wszystkim trudno było zatrzymać Grzegorza Boćka, a po asie serwisowym Adriana Hunka (22:18 dla AZS) trzeba było pogodzić się z myślą, iż tego seta trzeba spisać na straty.

Na szczęście w czwartym, po wyrównanej walce, wszyscy gracze Delecty wzięli się w garść. Wprawdzie Stephane Antiga dwa razy dał się zablokować, ale ataki Konarskiego postawiły kropkę nad „i”.

Pozostałe wyniki 10. kolejki: Effector Kielce - Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:22, 18:25, 19:25, 26:24, 13:15), Indykpol Olsztyn - Asseco Resovia 2:3 (23:25, 21:25, 25:19, 26:24, 13:15), Lotos Trefl Gdańsk - Skra 0:3 (22:25, 22:25, 20:25). Dziś: Politechnika - ZAKSA (godz. 18.00, na żywo w Polsacie Sport).

W następnej kolejce: Częstochowa - Olsztyn, Bydgoszcz - Kielce (poniedziałek, g. 18, w Polsacie Sport), Jastrzębie - Warszawa, K.-Koźle - Gdańsk, Bełchatów - Rzeszów.

Przed Delectą seria kilku meczów (patrz ramka) i w związku z tym trener Piotr Makowski do wtorku dał zawodnikom wolne.