Po twardej walce koszykarzy jest półfinał

tadeusz nadolski
Franz Astoria - Księżak Łowicz oraz Open Florentyna Pleszew - AZS Politechnika Poznańska to pary drugiego etapu play off w grupie A II ligi koszykarzy.

Franz Astoria znalazła się w czwórce najlepszych drużyn po wczorajszej wygranej w hali przy ul. Waryńskiego z Żurawiem Gniewino 75:60. Wcześniej w rywalizacji do dwóch zwycięstw był remis 1-1.<!** reklama>

Dopiero w połowie czwartej kwarty bydgoscy kibice mogli odetchnąć. Gospodarze po akcji dobrze dysponowanego w środę Mateusza Bierwagena (28 pkt, 10/14 za 2, 2/3 za 3, 2/2 za 1, 4 zb., 3 as.) uzyskali 20-punktową przewagę 70:50 i żadne nieszczęście już nie mogło im się przytrafić.

A zaczęło się nie najlepiej, bo już w trzeciej minucie spotkania trzecim, a następnie czwartym przewinieniem (technicznym) ukarany został przez sędziów Paweł Lewandowski. Natychmiast na parkiecie pojawił się Adrian Barszczyk, który godnie zastąpił - także w obronie - bardziej doświadczonego kolegę. Mimo tego podopieczni Jarosława Zawadki byli nieco zdeprymowani brakiem podstawowego rozgrywającego i w 6 min przegrywali już 9:14. Trwało to jednak tylko przez chwilę. Gospodarze grali coraz skuteczniej oraz bardzo mocno w defensywie, ale po 20 min prowadzili zaledwie 39:32, a po trzech kwartach już wyżej - 59:46.

Pierwszy mecz półfinału play off (gra się do dwóch zwycięstw) odbędzie się w Bydgoszczy już w sobotę, 21 kwietnia, w hali przy ul. Waryńskiego (godz. 19.30).

• Franz Astoria - Żuraw Gniewino 75:60 (26:18, 13:14, 20:14, 16:14).
  • Franz Astoria: Bierwagen 28 (2x3), Laydych 14 (3), Szopiński 10, Szyttenholm 8, Lewandowski 0 oraz Barszczyk 10, Pagacz 3, Rąpalski 2, Gierszewski, Czyżnielewski, Andryańczyk, Szafranek 0.
  • Pozostałe wyniki: AZS Politechnika Poznańska - Korsarz Gdańsk 86:68, stan rywalizacji do dwóch zwycięstw 2-1, Księżak Łowicz - AZS Olsztyn 93:82, 2-1.