Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pijalnia wody w Bydgoszczy coraz bliżej. Budowa obiektu zakończy się najprawdopodobniej latem

Marta Mikołajska
Marta Mikołajska
W bydgoskiej pijalni wody będzie można skosztować czterech rodzajów wód o właściwościach zdrowotnych. Trwają prace budowlane.
W bydgoskiej pijalni wody będzie można skosztować czterech rodzajów wód o właściwościach zdrowotnych. Trwają prace budowlane. Tomasz Czachorowski
Jak dotąd, prace nad budową pijalni wody przy Gdańskiej 242 przebiegają zgodnie z harmonogramem. Marek Jankowiak, rzecznik rasowy Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy zapowiada, że jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, obiekt zostanie uruchomiony jeszcze w te wakacje.

Zobacz wideo: Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego w Bydgoszczy

od 16 lat

- Za nami niezbędne rozbiórki fundamentów, chodników i starego punktu czerpalnego, a także prace przy wykonywaniu fundamentów. Postawione zostały ściany konstrukcyjne obiektu. Wykonano już też kolejne przyłącze wodociągowe do studni zbiorczej stacji uzdatniania wody w Lesie Gdańskim - wymienia Marek Jankowiak. Jak dodaje, trwają przygotowania do wykonania dachów oraz fundamentów pod słupy wsporcze dachu.

Nowy obiekt powstaje na terenie Miejskich Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Gdańskiej 242, w miejscu punktu czerpalnego przy ujęciu wody „Las Gdański”, który uruchomiono z okazji stulecia MWiK w Bydgoszczy w 2000 roku (zamkniętym decyzją służb sanitarnych w czasie pandemii koronawirusa, w 2020 r.).

Zgodnie z projektem wzniesiony zostanie tu niewielki parterowy budynku w kształcie ceglanego sześcianu, z dużym oknem w ścianie frontowej. Dach będzie przeszklony, by lepiej doświetlić punkt poboru wody.
W pijalni będzie można pobrać cztery rodzaje wód o właściwościach zdrowotnych (4-jonowa, 3-jonowa, woda uzdatniona oraz woda funkcyjna na bazie wody wzbogaconej w potas). Każda z nich charakteryzuje się bogatym składem mineralnym w zakresie wodorowęglanów, wapnia i magnezu, a w zależności od ich źródła ujmowania – może je wyróżniać zawartość sodu, żelaza, strontu i litu.

Prace budowlane rozpoczęły się w marcu tego roku, a ich koszt to około 900 tysięcy złotych. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, prace zakończą się latem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo