Pierwsze w życiu zawody młodych polonistów

Redakcja
Od lewej: Damian Stalkowski, Tomasz Orwat i trener Jacek Woźniak
Od lewej: Damian Stalkowski, Tomasz Orwat i trener Jacek Woźniak Tomasz Czachorowski
Dominik Kossakowski z Wybrzeża Gdańsk zdobył 14 punktów i wygrał w Grudziądzu kolejną rundę młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Pomorza w jeździe na żużlu.

Piąty był Patryk Rydlewski z Polonii, który dowiózł do mety 11 punktów (3,1,3,2,2).

10. lokatę zajął inny bydgoszczanin - Tomasz Orwat, który nie tak dawno zdał egzamin na licencję "Ż". W pierwszych w życiu oficjalnych zawodach uzbierał 6 punktów (1,1,2,2,-). Miałby więcej, ale gdy w 18. biegu jechał na drugim miejscu nadział się na Dawida Krzyżanowskiego z KS Toruń (w lidze startuje jako gość w Polonii), któremu zdefektował motocykl. Torunianin został został wykluczony z powtórki, a Orwat nie przystąpił do niej z powodu braku sprzętu.

13. miejsce zajął Damian Stalkowski z Polonii, który także debiutował w zawodach żużlowych - 1 pkt (d,1,w,w,-).

Dodajmy jeszcze, że Krzyżanowski wywalczył 11 pkt (3,3,3,2,w) i sklasyfikowany został na 4. pozycji. Jeżeli nic złego nie przydarzy się Pawłowi Przedpełskiemu lub Oskarowi Fajferowi (podstawowi juniorzy KS Toruń), to Krzyżanowski wzmocni Polonię w niedzielnym meczu w Łodzi.