
Jutrzejsze wydanie magazynu zapowiada się bardzo atrakcyjnie, jakie ciekawe materiały przygotowali nam dziennikarze? Opowiada Hanna Walenczykowska - dziennikarka Expressu Bydgoskiego
Sensacyjne odkrycia w Bydgoszczy
Na początku stycznia w katedrze bydgoskiej odnaleziono najcenniejszy w historii miasta (także Polski?) skarb, na który składa się ok. 700 artefaktów (w tym złote monety, bite w XVI i XVII wieku, głównie na terenie ówczesnych Niderlandów). Kosztowności prawdopodobnie należały do bogatego kupca, który zginął w czasie potopu szwedzkiego.
Dalsza część na kolejnym zdjęciu galerii

W kryptach fary znaleziono szczątki proboszcza, który zmarł w 1870 roku oraz luźno wrzucone kości wielu ludzi. Czy były to ofiary epidemii, która zdziesiątkowała miasto?
Na podstawie wyników badań, przeprowadzonych nieco wcześniej w parku Witosa, można stwierdzić, że w czasach PRL-u nie ekshumowano ciał pochowanych tam ludzi. Park jest ciągle nekropolią, położoną w centrum miasta, na której terenie mają… powstać zbiorniki na deszczówkę! Co wykopią buldożery, które rozpoczną realizację tego szalonego projektu?
Badania w obu miejscach prowadzi archeolog Robert Grochowski, który zdradza tajemnice wykopalisk, prowadzonych w obu miejscach.
Co jeszcze w magazynie? Zobacz na kolejnym zdjęciu

Kręta droga do alimentów
Komornik ściąga od ojca alimenty, ale od października, zamiast przekazać pieniądze trójce dzieci, trzyma je w… depozycie. Twierdzi, że takie są procedury, gdy dłużnik ma wielu wierzycieli. I niekoniecznie ma rację...
Kolejne zdjęcie pokaże Tobie jeden z następnych tematów

Osobliwy smak herbacianych lodów. Rowerem po Japonii
Na podróż po Japonii wcale nie trzeba wydać fortuny. Dr Czesław Adamiak, geograf z UMK, zapewnia, że słynne kwitnące drzewa wiśniowe i wulkan Fudżi są w zasięgu możliwości niemal każdego, o ile o wyprawie pomyślimy już teraz i zaplanowaną trasę pokonamy… rowerem.
Na następnym kadrze zobaczysz o czym jeszcze przeczytasz